Comebacky bývají nositeli změn. Jak se s ním popral navrátilec Cereal?

Uběhly už skoro dva roky od momentu, kdy jsme měli naposledy možnost slyšet Lkamův objev, talentovaného Cereala. Debutovým projektem bratislavského diktátora byla přísná trueschool deska Za trest!, kterou stvořil společně s Deryckem. Až letos konečně prolomil ticho a vrátil se za mikrofon.

V souvislosti s dřívější tvorbou fans naznačovali v komentech, že by byl vhodným kandidátem na nahrazení Separa v Gramo Rokkaz. Možná i právě tato přirovnávání k Buldozerovi zastavila hlad nadějného rappera, který si získal skalní příznivce už svým prvním trackem.

Následně jej Aceman zasvětil do produkce. Tak si Cereal odběhl od majku sednout ke klávesám a zůstalo ticho po pěšině. Teď se vrací a s jeho comebackem přichází řada změn. Pokud tedy čekáte opět striktní boombapovku a flow rozjeté kladovky, zřejmě budete zklamáni. Podle jeho slov už jej totiž nebaví nakládat stejným způsobem a dle zmínky v textu nehodlá ani těžit z minulosti.

Nový singl s všeoznačujícím názvem Život si Cereal produkoval sám a v takto nastavené lince by rád pokračoval dál. Zvukově se přesunul z východního amerického břehu spíše k západu, a s tím přišel i uvolněnější projev. Změna nastala i v samotném interpretově hlase, ať je to již způsobeno počtem cigaret, nebo jeho přerodem v dospělého muže, jak zmiňuje v textu.

Osobní vyzrálost se zrcadlí v textové rovině. Snad právě ta je faktorem, který umožní fanouškům přijmout změnu. Pro současného Cereala bude totiž zřejmě těžší oslovit posluchače bez návykové těžkotonážní flow. Navíc je tento chráněnec bývalého Gramo Rokkaz umělcem orientovaným více na kvalitu než kvantitu, o čemž ostatně svědčí jeho zářezy na majku v posledních letech. V době neustálých záplav zvukovodů uvidíme, jak se navrátilec s touto výzvou popere.

AG

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná