Co vznikne, když se spojí reggae a street? Urban Robot

Kolaborace mezi reggae a hiphopovou scénou sem tam proběhnou. Desek, které by ale spojovaly oba žánry do smysluplné fůze, tu moc nemáme. Do redakce se nám vloupala urbální dvojka Mic-Key Dreadlist a jeho producent Raazyph, kteří přišli pod jménem Urban Robot nasytit hlad všech, kterým chybí pořádné streetové reggae.

 
Mic-Key Dreadlist dal o sobě poprvé vědět v roce 2014, kdy vydal protiválečný singl "Co bude dál" s Raazyphovou produkcí. Protože si přístupy obou autorů sedly, pokračovala dvojice v pražském Rooftop studiu pracemi na projektu Urban Robot.
 
Nemá smysl slovíčkařit, jestli je Urban Robot reggae projektem s rapovými prvky nebo rapovou deskou s prvky reggae. Už od první skladby nebudete pochybovat, že podobný zvuk na našem hřišti nemá zrovna velké zastoupení a oba autoři naštěstí disponují tvůrčí hravostí, kterou má smysl sledovat.
 
Aby byla tahle fůze jednoznačná, poctili desku svou přítomností hosté obou (a několika dalších) žánrů jako Dr. Kary, Cocoman, MessenJah, Khomator, Annabelle či Kenta. Mic-Key Dreadlist se také na desce objevil jako producent. Jeho příspěvky najdete pod jménem WeedField.
 
Na zvuku desky se podílelo celkem 22 hudebníků, takže kromě čistě beatboxových nebo vokálních nahrávek uslyšíte na CD také řadu živých nástrojů, samplů a scratchů. Takže odložte Snoop Doggova patnáctigramového blunta a vyzkoušejte model, jako se pálí třeba ve skladbě "Na naší zahrádce". Urban Robot si zakládá na poctivých přísadách.
 
Album "Urban Robot - Urban Robot" právě vychází a můžete si ho zdarma stáhnout na stránkách kapely nebo si jej posslechnout níže.
 
 
Zdroje: tisková zpráva

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná