Co si přivezl Alchemist ze své cesty do Izraele?

Nemalá část zahraniční scény považuje Alchemista i přes jeho mamutí produktivitu a specifický zvuk za jednoho z nejvíce nedoceněných producentů svého žánru. Těžko říct, do jaké míry tento názor zvrátila kompilace s Oh Noem "Welcome To Lost Santos", kterou autoři vytvořili k příležitosti vydání PC verze pátého dílu série Grand Theft Auto. Alchemist se následně opět vrátil k pomyslnému producentskému verpánku a přichází s instrumentálním projektem "Israeli Salad".

 
Kdo zná personálie kalifornského producenta a rappera, ví, že Alchemist je také velkým sběratelem vinylů, které tvoří základ jeho instrumentální tvorby. Album "Israeli Salad" je pak výsledkem jeho nedávné cesty do Izraele, kde se věnoval svému oblíbenému koníčku a procházel nabídku prodejců černých desek. Po svém návratu zpět do Kalifornie došlo na selekci samplů a přípravu muzikantského kousku o čtyřiceti minutách, jež si můžete poslechnout níže.
 
Vzhledem k tomu, že tenhle piece je výhradně instrumentálního ražení, na spřátelenou smečku Dilted Peoples nebo Actiona Bronsona zde nenarazíte. Podobné projekty však rozhodně stojí za slyšení už pro nevšední propojení židovské a černošské kultury, v tomto případě navíc ocejchované kvalitní značkou Alchemist.
 
Spíše než citování Tóry a připalování bluntů z menory je tím myšleno hlavně zařazení prvků židovské hudby, jež svým základem ke střihu přímo vybízí, do tradičního tečkovaného rytmu. Přesto už od prvního tónu nebudete pochybovat o tom, že jste ve známých vodách našeho žánru. Album je zároveň možné zakoupit prostřednictvím iTunes a dalších elektronických obchodů.
 
 
Zdroj: hotnewhiphop.com; zdroj obrázku: hiphopwired.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná