Co přinutilo Samuela L. Jacksona stoupnout si k mikrofonu?

I když poslední roky zažívá hip hop značný odklon od svého původního účelu, Pořád existují politicky angažované uskupení, které tvoří převážně zastupitelé staré školy. Co se však musí stat, aby se popřední hlavy antipolitické agitace sešli na jedné stopě a ještě k tomu přizvali známého herce? Stačí jen na video zastřelit nevinného člověka. A mít k tomu uniformu. Tedy...jen...

Sestava jmen jako Talib Kweli, KRS-ONE, Sticky Fingaz nebo Brother J (z X Clanu) na jedné skladbě dává tušit, že půjde o těžké rány do zád politické nebo sociální situace. Nedávné střílení v Minnesotě, USA, mělo za následek masivní vlnu odporu k mužům v uniformách, kteří během posledních let takto zastřeleli již nejednoho člena afroamerické komunity bez nejmenšího důvodu. Politické a sociální rozepře vyústili v řadu reakcí ze strany raperů a dokázali i spustit sérií minidissů mezi Diabolicem a Talibem Kwalim. Jestli stojíte na té, či oné straně barikády je naprosto jedno. Dopad této tragédie cítí celá Amerika a doslova se otřásá v již tak vratkých morálních základech.

V tuto těžkou hodinu se objeví skladba jako I can't breathe a internetem se šíří jako oheň. Vyzývají policií a celý národ k rovnoprávnosti a rovnocennosti všech ras a národů. Jestli tvrdá sloka Stickyho, nebo nářez informacií v podání KRS-ONE, nebo procítěný proslov od zmiňovaného S.L.Jacksona, síla nechybí. Toto je reakce na momentální situaci, která vyšla do 72 hodin od zmiňované střelby. Toto je hip hop.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná