RUKAHORE_SHOP_BANNER

C.Montsova dvanáctka nejlepších nahrávek z letošního roku

C.Monts a.k.a. Craig Montana - raper, žurnalista, učitel, sneaker-head, blogař, designér, moderátor naprosté většiny ročníků Hip Hop Kempu – jednoduše renesanční člověk rozjel před dvěma týdny novou rádiovou show The Work Out na Radiu 1, kterou s ním má na starosti DJ Tuco. Jelikož je Montsova hudební rozmanitost velká, domluli jsme se na článku. Ten obsáhuje dvanáct z jeho nejoblíbenějších hudebních počinů, co prozatím letos vyšlo.

"Aniž by byly v nějakém určitém pořadí, tady jsou mé neoblíbenější nahrávky, které vyšly během letošního roku. Mezi nimi najdete mix růných zvuků a stylů. Moje láska k hip hopu a kulturu  mě dovedla za hranice boombapu až k některým vlnící se mimozemské hudbě. Užíjte si to."

Sweater Beats/Morri$ - Young Love/Heartbreak Vol. 3

Tenhle malý klenot byl vypuštěn na den sv. Valentýna. Půvabná kolekce pohodových tracků Angličana jménem Morri$ a brooklynského Sweater Beats. Můj nejoblíbenější moment tohoto pěti-stopového EP by musel být bezvadný “Things Behind Glass”. Morri$ se rychle stává jedním z mých nejoblíbenějších producentů dneška. Je to zadarmo, takže klikej a tahej.

DOWNLOAD LINK

JD Reid – 88EP

Londýňan JD. Reid produkuje už nějakou dobu pro řádku spoluobčanů z jeho města, jako je Piff Gang, ItsNate, Catch’em a stále se zlepšující Denzel Himself. Tohle krátké a sladké 88EP nabízí vokální výpomoc od výše jmenovaných a rovněž instrumentální skladby předvádějící JD.ho očividný talent. Tento producent dělá nadále dojem se svou tvorbou. Rozhodně stojí za stáhnutí!

DOWNLOAD LINK

Last Night in Paris – Roses

Kámoš mě dostal na tento ‘anglický umělcký kolektiv’ a já je od té doby hraji víceméně nonstop. LNIP se zdají získavat podporu a fanoušky ze všech koutů světa. Jejich debut Roses je náladový, bassou-tahnoucí, leanem opojený skvost. Kombinují klubovky, jako je hlavou-pokyvující “Blackout”, s více chillovými songy, jako je zvlněný “Slowly”. Multitalentovaní umělci se spojili a dosháhli extrémně dobrých výsledků.

DOWNLOAD & STREAM LINK

Mike Gao – Quadruple Entedre

Mike přichází s výjmenčným následníkem loňského Beta World Peace. Abych byl upřímný tak BWP byl pro mě, tak nějak nezajímavý. Letošní počín však dal stranou mé pochybnosti. Mike nevtipkuje, basové linky, stupání a kolísání sedí ve všech místech. Na albu se objevují Mikovy originální songy, ale i několik předělávek a remixů. Jsem plně ponořen do tohoto releasu a doporučuji ho každému kdo vlastní uši. I těm bez nich. Najdete to na jeho bandcamp stránce, kde můžete zaplatit jak moc velkou, ale i malou částku chcete (třeba nulu).

DOWNLOAD & STREAM LINK

Mac Miller = Watching Movies With The Sound off

Druhé album pittsburghského MC Mac Millera. Doteď se můj vztah k Macově tvorbě nebyl nejvřelejší. Jeho “Nikes on my Feet” získalo mou pozornost díky naší společné lásce v botách. Jenže od té doby vše, co vypustil, se mě nepodařilo zaujmout. Jeho očividné pokusy v oslovení  rapových fanoušků, co se jen chtějí bavit, nebylo jednoduše pro mě. Mac však vyrostl a vyvinul se jako umělec s jeho produktivnímy prsty zastrčenýmy v několika zajímavých koláčích. Vyprodukoval progresiviní Run on Sentences Vol.1! pod přezdívkou Larry Fisherman a následně přišel s opravdu skvělou deskou Watching Movies With The Sound off. Album představuje Maca lyricky super na místě, s hostovačkami od těch nejlepších z jeho vrstevníků. Vše na tomoto albu mi příjde zajímavé a originální. I nevhodný obal, který pořídila Millerova matka. Tohle je excelentní album zaobírající se kreativnímy a sociálnímy promblémy, jimž může hudebník čelit během tvoření svého umění.

STREAM LINK

Lindsay Lowend – Wind Fish EP

Ano! Tohle je přesně pro mě! Tento dvacetiletý  producent z Wasningtonu D.C. vlastní nejen jedno z nejlepších jmen právě na scéně, ale i nekolik z nejlepších songů k utvrzení. Wind Fish EP vyšlo u Symbols Recordings a kombinuje všech způsoby zvuků, pípání, zvuků závad počítače nenuceně tvořené s hip hopovýmy samply. Tohle je jasná budoucnost.

DOWNLOAD & STREAM LINK

Moka Only – Dr Do Much

Roony je kanadský producent/raper, vytvářející obří množství kvalitní hudby pod jménem Moka Only. Album Dr Do Much vyšlo začátkem srpna a bylo soundtrackem ke konci mého léta. Produkuje a tká ty zkurveně nejhladší beaty. Je šílený, že tenhle umělec není víc populární. Podpoř stahnutím zdarma!

DOWNLOAD & STREAM LINK

Natasha Alexander – Super

Ani nevím jak nebo kde jsem přišel ke zpěvačce jménem Natasha Alexander, ale jsem rád, že se tak stalo. Její Super EP svým názvem napovídá o kvalitě nahrávky. Skvělý a hluboký soul v každém aspektu. Vyrůstala na Manhattanu v Lower East a šíří svou hudbu a videa rychlostí blesku. Tohle EP jsem si během posledních měsíců pouštěl velmi často. Nejvyčnívající písně by pro mě byl pozdrav trpícím nedostatkem spánku “Run” a sociálně reflektující “Rush”. Rozhodně jméno, na které dávejte poyor. Natasha je nové nebezpečí!

DOWNLOAD LINK

Shigeto – No Better Time Than Now

Čerstvá soudobá hudba z Detroitu. Shigeto, pravým jménem Zachary Saginaw, produkoval a vydal No Better Time Than Now, emocionální, perkusemi prolezlou, hudební cestu, kterou by si měli poslechnout všichni milovníci hudby. Album hravě láme žánry a škatulky.

STREAM LINK

Stalley – Honest Cowboy

Stalley je jednoznačně pán. Upsání k Rick Rossovu Maybach Music mu neuškodila ani trochu a nepřetáhla ho tak na temnou stranu. Jeho texty kombinují pozitivní, vzestupný progres s realistickým sebe-anlizováním. Honest Cowboy je hudebně a lyricky dokonalý. Volné stažení, které by nemělo nikomu uniknout. Každý, kdo zažil Stalleyho vystoupení na nedávném Hip Hop Kempu ví co mám na mysli. Tenhle týpek je vážnej. Self Made 3 vyšlo teď v úterý!

DOWNLOAD AND STREAM LINK

Hawk House – A Little More Elbow Room

V Londýně žijící trio, dříve známe jako A Yellow Man, sice změnilo název, zůstalo však jejich posláni i zvuk (naštěstí). A Little More Elbow Room je dvanácti-stopová, soulem nasáklá, syntetická slast. Naprostá lehkost jejich rýmování se propujuje s beaty od producentů, jako je Ta-Ku a Evil Needle. Žurnalisti je přirovnávají k The Fugees. Soulové ženské vokály, co vás donutí se rozpoustit a aliterací naplněné verše. Co se na tom nemůže líbit? (Pozn. redakce: DOPORUČUJEME!!!)

DOWNLOAD & STREAM LINK

Swarvy – Sport

Tohle je bez prdele krutý. Nemůžu to vysvětlit. Takže to jednoduše musíte čekovat.

DOWNLOAD & STREAM LINK

Nezapomeňte ladit už dnes v 20:00 Radio 1 na 91.9FM nebo online, kde bude dvě hodiny probíhat nová radiová show The Work Out, kterou moderuje právě C.Monts a DJ Tuco. Show se opakuje každou druhou sobotu (příští vysílání tedy 5.10.). Sledujte jejich stránky na FACEBOOKu a také RADIO 1.

Tady ještě první show, která proběhla 7. září.

 
 
 
 

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná