RUKAHORE_SHOP_BANNER

Čí adresu navštívil Refew po svém debutu jako první?

Pražský bigg boss rider Refew si letos odškrtl svůj debut a teď je na čase vycestovat i za dalšími tvářemi české scény. Kromě staršího snímku na instagramu, jenž věštil kolabo Refew-Rest-DJ Fatte, je tu však jedna skladba už teď. Konkrétně Refew zazněl na čerstvém releasu "Subliminal Mixtape", který vydal na začátku listopadu jeho méně známý pouliční kolega Protiva.

 
U mladého autora bych si troufl připsat před slovo "neznámý" pro jistotu také "zatím". I přes ne úplně čistou flow Protiva skutečně disponuje zajímavě otravným hlasem (evokuje mi Madchilda). Kromě toho není autorovi cizí ani stará škola, do které jeho pojetí tvorby dobře zapadá. Dojde na nejrůznější kytárky, strunné samply a další vychytávky.  
 
Protiva na "Subliminal mixtapu" nešetřil obsahem a výsledkem je hned dvaadvacet stop, na něž přispěli kromě Refewa také Schyzo, Meth, Renne Dang a další. Produkce se chopili Peacock, Mortem, P$ycho Rhyme a další. Kvantita sama o sobě ale ještě nedělá obsah. Schválně. Co vám evokují názvy skladeb jako "Jsem čůrák", "Rivotril Bars" nebo skit pojmenovaný jako "Anální sex"? V teleshopingu s kazetami vánočních koled je nejspíš neuslyšíte...
 
Protiva zatím není příliš aktivní, co se tvorby videoklipů týče. V novém vizuálu Jiřího Novosáda k písni "Svázat se" však mladý autor vsadil na pražskou kartu a na scéně se tak vedle něj objevil Refew, jenž si coby křižák libeňských ulic konečně vyšplánul mezi streetovější kastu autorů. Uvidíme, jakým způsobem zhodnotí "biggbossí" auru.
 
Mixtape "Protiva - Subliminal mixtape" si můžete stáhnout na stránkách autora.
 
 
Zdroje: youtube.com, stanislavprotiva.blogspot.cz

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná