Čekáte na znovuzrození BPM? Alternativní rýmy od Interes jdou ještě dál

Výrazy typu "jedinečný", "neortodoxní" nebo "proti proudu" patří k těm, které často zdobí předměty zpráv v naší emailové schránce. Pokud se ale mezi ně vmíchá přízvisko "nekonvenční", je to trochu jinej vesmír. Od konvenčního pojetí slova "bordel" si slibujete buď rádoby intelektuální fail nebo něco silně alternativního.

 
Když o sobě dal v roce 2007 poprvé vědět projekt BPM, který si uprostřed ještě stále trochu toxické atmosféry (Supercrooo) troufl na skloubení rapu s poetismem, nikdo moc neočekával, že by citování Václava Hraběte nebo Vladimíra Holana mohlo vzbudit nějakou větší vlnu zájmu. To se podařilo až přístupnějšímu singlu "Chill" o dva roky později. A přesto se iniciátor alternativního projektu Interes, Jan Papica pokouší jít se svým projektem "Demo z nakradené pásky" ještě dál.
 
Nová rapová entita, usilující o skloubení rapu, poezie, mluveného slova a prvku improvizce má namísto zfetovaných poselství prostý úmysl - upozorňovat na nejrůznější společenské problémy. Hudebně nelze "Demo z nakradené pásky" nijak škatulkovat. Najdete tu skoro boombapové beaty, alternativní barevné melodie, náznaky nové školy i lehké tykání si se současným "faded" soundem. 
 
 
Ani rap ani recitál nejsou všudypřítomné. Spíš se občas vynoří ze zádumčivých tónů, přičemž celé spojení je nositelem jedinečné atmosféry, kterou kazí polykání koncovek v rapových pasážích nebo až příliš patetické experimentování s hlasem. Ale jak říká sám autor: "Progres není vždycky bezchybný vývoj". Zhodnocení kvalit recitálu, který je Interesovi evidentně o něco blížší, necháme na vás. 
 
Pokud ale vaše srdce netepe jen v rychlosti 120 bpm a výše, vychutnáte si křehkou atmosféru nahrávky i přesto, že Interes je na naší scéně teprve začátečníkem a jeho záměru zatím chybí specifičtější tvář. Zvolená témata a textová stylizace však rozhodně stojí za pozornost. Nic pro ortodoxní fans.
 
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná