Buffalo má další zajímavý puzzle. Mixtape Bennyho the Butchera řídí DJ Green Lantern

Atlantská adresa Griselda Records si může v letošním roce připsat hned několik úspěchů. Mezi ně se počítají například kariéry WestSide Gunna a Conwaye, které bratři z Buffala odšpuntovali v roce 2017 ve velkém, spoluprací s MF Doomem nebo smlouvou s Shady Records. Očekávaný byl také mixtape Butcher on Steroids, jenž vydal Benny the Butcher s DJem Green Lanternem.

 
Nějvětší míru pozornosti si z malého kruhu členů Griselda Records ukrojili v letošním roce Conway a WestSide Gunn. Zatímco první zmíněný se může pochlubit featuringy napříč nemalou částí zámořské rapové mapy, jeho bratr letos přichystal další pokračování mixtapu ze série Hilter Wears Hermes a krátké EP s MF Doomem. Ze stáje Griselda Records se v polovině roku začal po menší odmlce ozývat další výrazný člen, jímž je Benny the Butcher.
 
 
Tenhle hráč z Buffala na sebe upozornil na konci loňského roku albem My First Brick. Letos v létě vydal Benny singl Camellia's a videoklipy Change a Hustler's Wife, jež vyšly coby předkrm před mixtapem Butcher on Steroids, na němž Benny spolupracoval s DJem Green Lanternem. Ten si do mixtapové série letos pozval i WestSide Gunna, s nímž vydal v květnu pro změnu mixtape Hitler On Steroids.
 
Je dost ošemetné nazvat Bennyho release pouhým mixtapem, když k němu autor vydává singly, videoklipy a za zády mu stojí DJ Green Lantern. Díky zařazení do série On Steroids se zase mixtape nedá nazvat Bennyho samostatným projektem. Hostů je sice poskrovnu (jedinými účastníky jsou EL Camino a Conway v těžkopádném tracku Satriale's), mixtape však stojí i na originálních produkcích, a tak jsou na nahrávce zastoupeny beaty DJ Greena Lanterna, Iceroxe, Noce, Camouflage Monka či Trypps Beatz. Chybět také nemohl atlantskému labelu blízký Daringer.
 
 
 
Bennyho flow pro mě zatím nemá kadenci, kterou bych nezaslechl v minulosti. Textově je ale nevymáchaná tlama, což se výborně hodí do špinavě trueschoolové produkce, jakou oceníte například ve skladbách Benny vs. Carlito nebo baladickém tracku Don't Make Me. Mixtape Butcher on Steroids se zatím jeví jako další zajímavý puzzle z Buffala, města, jež sice nikdy nebylo rapu nijak zvlášť zaslíbeno, ale WestSide, Conway a Benny to mají šanci změnit.
 
Mixtape Benny the Butcher & DJ Green Lantern - Butcher on Steroids si můžete poslechnout pod článkem.
 
 
Zdroje: massappeal.com, discogs.com, shady.com, 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná