Blu opět stojí na nohou. Získaný optimismus vrazil do abstraktního boom bapu

Blu je znám svou obsáhlou diskografií, jíž dominují především kolaborace, kde si kalifornský třiatřicátník vybírá jednoho producenta pro celé album. V jeho službách v minulosti sloužil například Madlib nebo Exile. Sandiegský producent Fa†e, jenž měl příležitost s ním v roce 2013 spolupracovat na svém producentském debutu The Night Bus Home, si nyní může mnout ruce. Jeho beaty si totiž Blu vybral pro své nové album Open Your Optics To Optimism.

 
V loňském roce přivítali fanoušci povedený projekt Bad Neighbour s parťáky Madlibem a MED. Následně poté se však ozývaly hlasy, že Blue není psychicky úplně v pohodě a potřebuje čas, aby se dal dohromady. I proto zvolil autor pro kolabo s Fa†em podtitul Open Your Optics To Optimism, přičemž beaty, jež si autor desek York a Good To Be Home pro svojí novinku vybral, jsou jedny z nejeexperimentálnějších podkladů v jeho kariéře. 
 
Beaty nepracují s klasickou energií. Táhlé, psychedelické tóny spíš vypovídají o způsobu, jakým se Blu postavil ke svým problémům: „Našel jsem svý já ve vesmíru a pod vodou," řekl v rozhovoru pro 2dopeboyz.com. K samotnému výběru specifického beatmakera pro každý projekt pak dodal: Snažím, aby všechny moje desky nezněly stejně," přičemž si pochvaloval zejména atypickou atmosféru Fa†eových beats, jež nazval abstraktním boom bapem.
 
Výsledek si pochvaloval i Fa†e, pro něhož je spolupráce s členem newyorského labelu Nature Sounds i po letech spíš fanouškovskou záležitostí, než prací: "Poprvý, když jsem ho slyšel, jsem poslouchal vesměs mainstreamovou hudbu nebo cokoli, co zrovna běželo v rádiu. Pak jsem se dostal k desce Below The Heavens a úplně mi to otevřelo nový hudební vrstvy. Dostalo mě to ke spoustě muziky, kterou bych nikdy nepoznal," vysvětlil Fa†e vztah k Blueho tvorbě.
 
Osmičku skladeb podpořily svou účastí Open Mike Eagle & Milo, Versis & Dolphin, Choker, Sene, ScienZe, Cheryl a Khary.
 
Album Blue & Fa†e - Open Your Optics To Optimism vychází v digitální, vinylové a CD podobě, přičemž máte možnost si celé album poslechnout v přehrávači pod článkem.
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná