Blu a Exile se po deseti letech vrací s pokračováním legendární nahrávky Below the Heavens

Je tomu deset let, co o sobě dali Blu a Exile vědět jednou z nejlepších nahrávek za poslední dekádu Below the Heavens: In Hell Happy With Your New Imaginary Friend. Od té doby jsme se dočkali jen jednoho alba z rukou kalifornského dua, a to LP Give Me My Flowers While I Can Still Smell Them z roku 2005. A i když byly od té doby kvality Blueho nahrávek všelijaké, určitě potěší, že první zmíněný release má po deseti letech své pokračování.

 
Ač nazýváme album In the Beginning: Before the Heavens pokračováním, je koncipováno především jako prequel ke svému slavnějšímu bratříčkovi Below the Heavens. Pro fanoušky "první epizody" je nahrávka zajímavá nejvíc tím, že je složena z tracků, jež vznikaly ještě v rámci nahrávání prvního alba, tedy před deseti lety.
 
„Zasadili jsme semínka kreativity a vyrostlo něco kolem čtřiceti květin," vzpomíná Blu obrazně na tehdejší pobyt ve studiu. „Vybrali jsme ty, který nám připadaly pro album nejlepší, ale to neznamená, že by ostatní nebyly překrásný. 'Below the Heavens' bylo o nezávislý tvorbě hudby, kde se mainstreamový úspěch přirovnával k životu v nebi. 'In The Beginning' se odehrává ještě před tím, než bůh stvořil nebe a zemi," říká s úsměvem Johnson Barnes.
 
Exile, jenž pochopitelně celý projekt produkoval, se též rozhovořil o nejzajímavějších skladbách projektu: „Songu 'On the Radio' jsme se smáli, ale poslechnout si ho teď je super. V ‘You’re Gonna Die Someday’ rapuju já a Blu zpívá refrén. ‘Hard Worker’ je syrová hiphopová věc. ‘Sold The Soul’ je super rýmovačka, Blu na ní i zpívá. A v ‘Stress Off the Chest’ jsme nahráli takový myšlenkový pochod."
 
Za mikrofonem se jako hosté prostřídali Aloe Blacc, Trek Life, Co$$, Blame One, Lyric Jones, Donell Smokes a Dr. Oop.
 
Album Blu & Exile - In the Beginning: Before the Heavens právě vychází a můžete si ho poslechnout v přehrávači pod článkem.
 
 
Zdroje: hiphopdx.com, 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná