Apollo Brown si pro desku s Planet Asiou schoval své nejsyrovější bubny

Můžete si vybrat rok, kterýkoli chcete a rodák z Detroitu na něj najde odpověď. Jen za poslední dvě sezóny má Apollo Brown na svém kontě hned čtyři releasy. Monumentální producentské sólo The Grandeur a po něm následující desky s Ugly Heroes, Rapperem Big Poohem a Skyzooem. Obří produktivita, jež snese srovnání snad jen s massachusettskou legendou Statikem Selektah, nespí ani v roce 2017. Na řadu přišel tentokrát Planet Asia.

Vydání v červenci oznámenému LP Anchovies dvou mozků z Detroitu a západního pobřeží předcházely singly Dalai Llama Slang s Williem The Kidem, Panties In A Jumble nebo videoklip The Aura, o němž se zmínil Marty před několika dny. Mello Music Group volí tradičně sympatický způsob vydání - deska vychází jen krátce po svém oznámení, doprovází ji spousta singlů a label opět nabízí čerstvou nahrávku publiku k volnému poslechu hned v den vydání. 
 
Ač mají Planet Asia a Apollo Brown na svém kontě již společné EP Abrasions: Stitched Up z roku 2014, detroitský producent se rozhodl trochu změnit dosud zaběhlé postupy, což je (při vší úctě k jeho jinak charakteristickému rukopisu) jedině dobře. A tak většinu samplovaných podkladů nedoprovází žádné nebo jen nenápadné samply bicích. I když to může zavánět leností, zrovna Medailon disponuje hlasem, jemuž podobné uchopení taktů sedí, jak ukazují například songy Avant Garde či The Aura.
 
O výběru podtitulu Anchovies (ančovičky) a zvoleném typu produkce se Apollo rozhovořil pro server hiphopdx.com: „Stejně jako malá ryba, je tohle album lahůdka, která není pro každýho: má špinavou a mastnou příchuť. Texty jsou jako rybářská síť, zvuk je zanesenej špínou jako spodek lodi a celý to drží dohromady, jak by mělo. Jsem nadšenej, že můžu sdílet takhle odhalenou hudbu se světem okolo. Její jediný aspekt je v jednoduchosti, se kterou jsem prošel celou svou kariérou, s minimalismem, který ve mně je. Dlouho jsem čekal, až se mi otevře okno příležitosti k vydání podobnýho typu alba a děje se tak s jedním z mých oblíbených MCs ve hře."
 
Medailon s Apollem Brownem zkrotili patnáctku nových skladeb jen s pomocí Willie The Kida, Tristatea a Guiltyho Simpsona.
 
Album Planet Asia & Apollo Brown - Anchovies si můžete poslechnout v přehrávači níže.
 
 
Zdroje: hiphopdx.com, 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná