Apathy a O.C. pětiletku splnili a překročili. Jak zní dlouho očekávané LP?

Srovnání současných poměrů na rapovém bojišti se studenou válkou, jaké nabízejí Apathy a O.C., je celkem trefné. Časy otevřené beef kultury jsou pryč a cení-li někdo na někoho zuby, tak maximálně z pohodlí svého studia, možná sem tam zacinká bojovým arzenálem, ale do otevřené války se již rapové velmoci nepouští tak často jako dříve.

Na společnou nahrávku rapových mecenášů z řad Demigodz a D.I.T.C. se čekalo celé dva roky. Apathy a O.C. se chopili neotřelého konceptu a v rámci inspirace obdobím studené války pojmenovali své kolabo jako Perestroika, odkazujíc tak na nechvalně proslulou ekonomickou reformu v Sovětském svazu během osmdesátých let, jež paradoxně spíše pomohla položit ruského medvěda na záda. 
 
„Z anti-mainstreamové propagandy se stalo trochu klišé, takže namísto promluv proti směru, jímž se dnešní podoba hip hopu vydala, se Apathy a O.C. chopili akce zbudováním pilíře uprostřed trosek z toho, co v pravém hip hopu zbylo. Vybavte si první moment, kdy jste slyšeli debut Enter The Wu-Tang: 36 Chambers od Wu-Tang Clanu a okamžitě vás pohltil temný kung-fu film se spoustou zvukových efektů a vizuálů - Perestroika je stvořena se stejným záměrem, jen vás zavede do sovětského Ruska během studené války. Z Kremlu do malých vesnic zasažených ekonomicky devastující Perestrojkou je tohle album poctou smolařům a všem, kteří zvládnou přežít ty nejstudenější zimy," stojí v tiskovém prohlášení na bandcamp.com.
 
 
Desku plnou chytlavých slovních hříček a syrových bubnů s východoevropskou esencí podpořili svou účastí Celph Titled, Slaine, Marvalyss, Kappa Gamma a Jus Cuz. O převážnou většinu produkce se postaral Apathy, za zmínku ale stojí i příspěvek kanadského producenta MoSSe ve skladbě Soviet Official nebo Globetrotters s instrumentálem od Illinformeda z The Four Owls.
 
Některé beaty, inspirované ruskou hudební školou z dob sovětské éry mají nevšední atmosféru, jak dokládají například skladby Tomorrow Is Gone či titulní Perestroika. Paralela rapového kolbiště jako světa uprostřed zamrzlého válečného konfliktu je navíc docela aktuální. V současném světě plném veřejně probíraného politického napětí, výhružek a skandálů je tohle LP docela vhodnou audio kulisou, nemyslíte?
 
Album O.C. & Apathy - Perestroika právě vychází a jeho stream si můžete poslechnout pod článkem.
 
 
Zdroje: bandcamp.com, 2dopeboyz.com, hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná