Aktualizováno: Alchemist stihl druhé instrumentální album s francouzskými samply během dvou týdnů

Alchemist má vedle vykrmování své bohaté diskografie ještě jedno hobby, z něhož můžeme těžit my coby posluchači. Věčně vytížený producent rád tráví čas na cestách, vedle navštěvování památek má ale také zálibu v obrážení nejrůznějších obchodů s gramofonovými deskami. Tam čerpá inspiraci a samply pro své další releasy.

 
Pokud Alan the Chemist vycestuje do zahraničí, zpravidla hledá shopy s vinylovými deskami. Zde dokáže trávit dlouhé hodiny poslechem tamní hudby a vybíráním samplů pro své další zářezy. Jeho instrumentální alba jsou pak jakýmsi otiskem kultury navštívené země. Tak tomu bylo například u alba Israeli Saladi, pro které sbíral Alchemist vzorky při své cestě domů do Izraele.
 
Čerstvé instrumentální album French Blend pracuje se samply, jež Daniel Alan Maman posbíral během sých cest po Francii. Přestože je celý projekt neskutečně krátký (celková stopáž nepřesahuje ani půl hodiny), budete se určitě k některým bubnům znovu vracet. 
 
Řada kousků pracuje nejen s alternativními rockovými samply se značkou Made In France, ale i vokály kapel, z nichž bylo samplováno. Pakliže se tedy počítáte mezi znalce, můžete podle hlasů hádat, o která jména se Alchemist na French Blend otřel. Doporučuji neminout piecy jako La Derniere Course nebo Si J'etais Le Maitre Du Monde.
 
Album Alchemist - French Blend si můžete poslechnout v přehrávači pod článkem.
 
 
UPPDATE: Jen dva týdny po French Blend vydává Alan the Chemist druhý díl instrumentálního alba. Opět se pracuje výhradně s francouzskými samply a můžete si ho poslechnout níže.
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com, bandcamp.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná