RUKAHORE_SHOP_BANNER

A Tribe Called Quest slaví čtvrtstoletí

Hip-hop se dostal do fáze, kdy na skoro každý týden připadá nějaké, minimálně dvacetileté, výročí. Letos uběhlo 25 let od prvního roku let devadesátých a byl to ročník opravdu vydatný - do hry vstoupili Digital Underground, Compton's Most Wanted, Masta Ace, Brand Nubian a velké pozdvižení způsobil svým debutem i Ice Cube.

Stejně jako AmeriKKKa's Most Wanted, i první album bandy A Tribe Called Quest výrazně ovlivnilo tehdejší stav hudby, nejen hip-hopu. Zatímco Ice Cube výročí nijak významně neslavil, Q-Tip a spol. se rozhodli svůj debut People's Instinctive Travels and the Paths of Rhythm znovu poslat do obchodů. A nepůjde jen o to, že dostanete album s nestárnoucími klasikami jako Push It Along, I Left My Wallet in El Segundo, Can I Kick It? a Bonita Applebum, akorát v novém balení.

Nový bude i zvuk. Z původních pásek jej zremasteroval Bob Power, který má doma několik Grammy a multiplatinových desek. Ten se jako mistr zvuku podílel už na původním albu, stejně jako na věcech od zbytku Native Tongues, D'Angela nebo Erykah Badu.

Největším lákadlem ale bude trojice bonusů. Jde o tři remixy od hudebníků, které Tribe nepochybně ovlivnili. Jsou jimi Pharrell, Cee-Lo Green a J. Cole. Největší sousta si ukousli Pharrell a J. Cole (s pomocí Raphaela Saadiqa), kteří dali novou podobu Bonita Applebum, resp. Can I Kick It?. Cee-Lo si vzal do parády Cee-Lo a přidal k tomu i pár rýmů. A jak si s tím poradili? Originál je jen jeden, ale pokud od toho odhlédneme, tak musím uznat, že by jejich verze bez problému zapadly mezi zbytek alba. Překvapivě nejlépe se s úkolem popral ten nejmladší. People's Instinctive Travels and the Paths of Rhythm znovuvychází už dnes a zbytek diskografie by měl následovat. Včetně Midnight Marauders, které před pár dny oslavilo 22 let.

RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná