Zpátky do dnů - Rap History 1989 už dnes!

Už dnes nás čeká další díl Rap History, tentokrát rok 1989. Tentokrát nás rokem 1989 provedou DJ Friky a DJ Flux aka Trouble Team.


DJ Friky - je dle našeho názoru v současnosti jeden z nejlepších DJs u nás. Tenhle třicetiletý DJ se prohrál díky svojí píli, talentu a tvrdé práci z Horního Slavkova až mezi absolutní Djskou špičku. DJing je neoddělitelnou částí jeho života už osm let a na svoje první gramce si jel vydělat do Washingtonu D. C., což mluví o jeho nasazení a odhodlání od samého počátku. Jeho první deskou byl vinyl Def Jef a zásadně ho ovlivnilo, to že mohl hodně zblízka sledovat dění kolem ”DMC final US 2003”, nejslavnější Djské soutěže vůbec, kam se letos vrátil už jako účastník světového finále za Champion CZ&SK DMC Team reprezentovat české barvy v Londýně.

Společně se svým parťákem a spolubydlícím Djem Fluxem hrají pod jménem TROUBLE TEAM a šíří nejen po česko-slovenských luzích a hájích slávu a umění pravého Djingu a turntablismu a pokud je někdo jedním z nejvýraznějších a nejlepších reprezentantů technického Djingu u nás, je to právě DJ Friky, který má za sebou i moderátorskou zkušenost na již neexistujícím Radiu DJ, kde měl vlastní pořad Ranní Škrábání. V součastnosti ho můžete slíchat na radiu EVROPA 2 v pořadu DANCE EXXTRAVAGANZA. Za svou osmiletou karieru DJe hrál na rozličných místech od Washinghtnu D. C. přes Kosovo, až po Svatý Mořic, kde si zahrál ve výšce 3300 nad mořem.

Jeho posledním velkolepým představením bylo hraní na listopadových FMX Gladiator Games v O2 Areně, přenašených nejen Eurosportem. Jsme si víc než jisti, že o DJovi Frikym toho ještě hodně uslyšíme a má své největší úspěchy ještě před sebou, protože po pražských dlažbách chodí jen málo lidí, kteří přistupují k hraní s nezvyklou pokorou, skromností a nevšedním nasazením a k tomu vlastní ještě nemálo talentu. Takže pokud chcete slyšet Frikyho multižánrový set plný skretchů a chcete na vlastní oči vidět, že v Čechách máme skvělé a kvalitní Djs, doražte se na Frikyho podívat.


DJ Flux - je ve hře již 13 let, během nichž jste ho mohli slýchat jak v přednich ČR klubech, tak ve střední Evropě nebo Číně, kde byl minulý rok na půl ročním tour. Věnuje se technickému djingu s gramofony a vytváří tak originální sound. Hudbu rozděluje jen na dobrou a špatnou, proto má multižanrový hudební styl a hraje si mixy ELECTRO, HOUSE, HIP HOP, RNB, DUBSTEP.. a mnoho jiných.. Žije v Praze, kde jste ho mohli celé dva roky ladit v pořadu MUSIC DE LUXE BY DJ FLUX na bývalém RADIU DJ. Dnes člen pořadu DANCE EXXTRAVAGANZA na radiu EVROPA 2 patří mezi špičku československých DJs. V roce 2009 se stavá absolutnim vítězem soutěže DJ
MASTERS 2009
a následujícím roce získává první misto v kategorii CZ & SK DMC WORLD CHAMP 2010 TEAMS se svou partou TROUBLE TEAM. Díky tomu se zůčastnili světového finále v Londýně..

Průlet rokem 1989:

Tribe Called Quest (ve složení Q-Tip, DJ Ali Shaheed Muhammed, Jarobi a Phife Dog vydavají svoje album "Description Of A Fool".

Tenkrát mladá nadějná kapela De La Soul vydává své první album "3 Feet High and Rising.

Cowboy z Grandmasta Flash a Furious Five zemřel ve věku 28 let.

Beastie Boys vydávají konečně po odchodu z Def Jamu svoje druhé album "Pauls Boutique" (Capitol), které se stalo dvakrát platinové.

V roce 1989 bylo znovu vydáno album N.W.A.(Niggas With Attitude) and the Posse. Své sólo album vydal i The D.O.C., který opustil skupinu The Fila Fresh Crew a vydal se na solovou dráhu u Ruthless Records. Ke konci roku vznikl spor mezi skupinou a Ice Cubem, který si připadal nedoceněný za svou práci, kterou ve skupině dělal. Nakonec Ice Cube ze skupiny odešel. Toto byl moment, kdy začala jeho sólová kariéra. Své názory ohledně skupiny N.W.A vyjádřil v několika vlastních skladbách. Byl jedním z prvních, kterým se podařilo proslavit subžánr gangsta.Roku 1989 DJ 1,2 B-Down (Gang Starr) ukončil svou spolupráci v duu, dále tedy prorážel Guru sám. Zanedlouho po odchodu DJ 1,2 B- Downa mu poslat beat DJ Waxmaster C - dnes známý jako DJ Premier. Guru byl z beatu tak nadšený, že ihned nabídl Premierovi místo v Gang Starr, a tak vzniklo duo, jak je známé dnes. Jejich prvním společným singlem se stala píseň Words I Manifest. Téhož roku vydali u Wild Pitch svůj debut nazvaný No More Mr. Nice Guy.
Queen Latifah, která si na střední škole oblíbila rap tak, že založila se svými kamarádkami Tangy B a Lady D skupinu Ladies Fresh. Skupina zaujala místního DJ Marka Jamese, známého jako DJ Mark the 45 King. Později se přejmenovaly na Flavor Unit. Roku 1988 vydala Latifah svůj první singl Wrath of My Madness. Následujícího roku pak celé album All Hail to the Queen, kterého se vydalo přes milion kopií.

Takže se  je na co těšit dnes večer v Paláci Akropolis od 22:30 Rap History 1989.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná