Vládce Slizu čeká na soka. Češi si dělají jméno i ve světě

První Semifinále unikátního souboje ilustrátorů dopadlo excelentně. V prostorách Pop Up Klubu Neone na Bubenské přálo štěstí Vládci Slizu, Slakinglizardovi, který převálcoval neméně namakaného Plumma třemi hlasy. Oba kluci kreslili jako o život a už po 20 minutách to vypadalo, že se více černé barvy na obrovskou bílou zeď ani nevejde. Atmosféra zmapovaného Neonu byla nabušená napětím, čemuž přidával i výborný set Wosy a Hlavolama. Slizův hmyzák rozsekával švestky a Plummova holčička s lízátkem jen čuměla na kosmické inkubátory, ve kterých se rodil hnus a sliz. Ale poslední čárkou k výborné atmosféře byl přeci jenom ohlas lidí, který jen doplnil dva hlasy poroty ve prospěch Slizarda. Prvním finalistou se tedy stal Brňák.

Druhé Semifinále jsme připravili v novém podzemním prostoru Basement ve Vršovicích. Jestli si někteří z Vás pamatují bývalou Skutečnost pod Hostelem Czech Inn, tak jste na správné adrese. Mnoho let rekonstruovaný prostor dostává jméno Basement a my máme tu čest ho pokřtít hned Semifinálovým soubojem Distinga a Ticha 762. Distingo se spolu s Plummem postarali o celosvětové překvapení, kdy v jejich rozhodujícím souboji rozhodla sama náhoda a na Decibelmetru se přesně na setiny rovná hlasitost diváku objevila dvakrát po sobě. Korunovaly to hlasy porotců, kteří dali jeden hlas každému z bojovníků. Byla to remíza jako z příručky, a proto nezůstalo nic jiného než nechat postoupit oba bojovníky do Semifinále. Kluci se pak ukázali ještě jednou ve výborném týmovém souboji proti Synům Božím v Tiskárně. Ticho 762 se dostal přes Štěpána Lenka v prvním kole a kromě jeho debutu na Komiksfestu a mnoha zajímavých pracích, např. v knihách dějepisu a na stránkách časopisů, se pomalu ale jistě stává jménem na České komiksové scéně. Jak se mu povede souboj proti Distingovi a jestli bude Finále Secret Walls X Czech patřit Moravákům, to uvidíme právě 26.11.2013. Oba ilustrátoři, jak Distingo tak Ticho762, mají našlápnuto a jejich zručnost, nápaditost a talent se projeví až na jevišti v podzemí. Dveře Basementu se otevřou jako obvykle v 21.00 a kromě setů Hlavolama a Wosy vás čeká další limitovaná edice trik od ilustrátorů Secret Walls.Vstup 100 CZK. 

Čeští ilustrátoři si dělají ve světě jméno, dokazují Secret Walls. Naposledy v Londýně

„Vláďa Chalupa, Lazybastard a Emil Norm – to jsou reprezentanti české ilustrace, kterým se podařilo 13. června 2013 v Londýně porazit tamější grafický výkvět a to na jejich domácí půdě. Publikum ale rozhodlo a dalo jasně svůj hlas, doslova, chlapcům z Česka,“ uvádí skvělý úspěch organizátor Secret Walls x Česko Viktor Rosinský.

V ilustrátorském souboji totiž vyhrává ten, kdo získá více decibelů v pokřiku publika. Česká trojice vystupující pod společným pseudonymem „Synové Boží“ je tak jasným důkazem, že i díky akcím jako je Secret Walls se může česká  ilustrace, která čerpá z kvalitní tradice srovnávat s tou světovou.

České kolo mezinárodní ilustrátorské bitvy Secret Walls pokračuje již tento víkend, v pátek 28. června v Roxy NoD (Dlouhá 33, Praha 1). Před plátna se proti sobě postaví dva ilustrátoři vystupující pod jmény Plumm a Distingo.

Distingo mimo jiné rád pracuje s odpadovými materiály, vyrábí z nich třeba sešity a skicáky. Oslovuje mě hodně figurativní přístup, právě černobílý řešení. K barvě se postupně dostávám, dalo by se říct, že mám nějaký černobílý období. Po roční stáži v Polsku se mi skrze M-City pod kůži dostalo dost monumentální přemýšlení a moje projekty pak podle toho vypadají,”říká.

Plumm se teď věnuje hlavně ilustraci všeho druhu a konceptuálnímu designu s fantasy a sci-fi tematikou. Jak sám říká, kreslí, maluje a navrhuje neexistující světy a hrozně si to užívá. "Odkojily mě Želvy Ninja, vychoval mě Duke Nukem, morální hodnoty mi vštípil Barbar Conan. Zocelily mě rozbitý kolena z her na sídlišti mezi paneláky. Číst jsem se učil u sešitů Spidermana. Kreslit jsem se učil u knih o dinosaurech,"dodává.

Pravidla jsou jasná. Jen černá barva, fixy a štětce a 90 minut live artového souboje na nadrozměrných bílých zdech. O vítězi rozhodne dvoučlenná porota a řev publika, vítěz postupuje přímo do semifinále.

Souboj začne po 22.00 a doprovázet ho budou skvělé beaty DJs Wosy a Hlavolama. Vstupné je klasicky 100 Kč.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná