RUKAHORE_SHOP_BANNER

V Lucerně se sejde Toastingová smetánka na čele s Deadly Huntou

Dnes z trochu jiného soudku, a přesto je to jen za plotem. Raggae a Hip Hop kultury byly propleteny již od začátku a tak bychom vás rádi pozvali na pražský koncert několika legendárních jmen.

 
Otevřete svoje třetí oko a zjistíte, že jste stále otroci systému a jediná cesta ke svobodě je stínání hlav těch elitních neetických parchantů, co našim dětem vytváří pomatený svět plný nesmyslných pravidel, kde jsou lidé odsouzeni už za pšíknutí.
 
Witness the modern day slavery
Forget the chain, I rip them full of shit
They want to tag you with the microchip
This a modern day slavery
Why don’t you open your eyes?
And realize…
Were living in a modern day slavery
They give us crack and gun
To kill each other in the slum
While their dictating fascism
Modern day slavery
It’s them wolfs in disguise
Oh yeah, yeah…
 
(Refrén z Diabolicovi Modern Day Future – Deadly Hunta)
 
Reggae, stejně jako Hip Hopová kultura, je nejen o tanci, ale samozřejmě o vyjádření pocitů, reportování dění na ulici a vyjádření vlastních názorů na světové dění. Když jsme byli mladší mysleli jsme si, že Toasting znamená dát chleba do přístroje, který z něho vytvoří křupavý a teplý pokrm. Dnes jsou takové přístroje s dotekovým displejem nastavením teploty. Druhý význam slova Toasting je nám už znám a je spojen se zrozením Hip Hopu. Toasting je skandovaní a mluvený zpěv na rytmickém beatu, který má své kořeny na Jamajce už ve 40tých letech. Takže je to takový velký brácha rapu. Legendy jako DJ Kool Herc, KRS One nebo Busta Rhymes přenesli Toasting I do pravého Hip Hopu. Skladby jako 9mm Goes Bang od Boogie Down Productions nebo Tru Fu-Shnick od Fu-Shnickens jsou toho historickým důkazem. Koncem 80tých let se v Anglii objevil styl, kterému se říká Raggamuffin Hip Hop a jeho kmotry byli Asher D a Daddy Freddy. Umělci jako Bounty Killer, Sizzla, Cockni O’Dire z House of Pain a hlavně bratři Marleyovi dostali Toasting do miliónu domácností a klubů po celém světě. Samozřejmě Toasting ovlivnil další moderní klubové styly hudby a to Dancehall nebo Reggaeton.
 
 
Do Česka poprvé přiletí jamajský zpěvák Bugle, který je už pár let jedním z nejžhavějších hlasů ostrova. Bugle vyrostl z dancehallu, ale nezapomíná na pódiu i mimo něj na své kořeny a autentickou hudbu své domoviny. Před ním navíc vystoupí britské tornádo Deadly Hunta, který loni s Damalistikem vypustil album Supa Heru a na letošní rok chystá další kousek! Známe ho i z jeho kolaborací s česko-slovenskými umělci jako jsou Bordel, Medial Banana a prostějovské Zion Squad, nebo ze spolupráce s metinárodními umělci jako je americký MC Diabolic nebo UCee, egyptský maročan narozený v Německu a žijící v Praze. Dorazí i parta domácích jmen, jako je pražský Messenjah nebo budějovický hitmaker Colectiv.
 
Datum: 14. 06. 2017
Město: Praha
Klub: Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 1
Cena: 330,-
Odkaz: https://www.facebook.com/events/124874461391711/
 
Fau

Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná