RUKAHORE_SHOP_BANNER

Už ve středu v Roxy vystoupí Young Fathers, letošní vitěžové ceny Mercury Prize

Festival Struny podzimu má už dlouholetou tradici. Jeho nedílnou součástí je několik let i klubová afterparty Spotlight, konající se vždy v prostorách pražské Roxy a NoD. V minulosti na této akci vystoupil Robert Glasper, Akua Naru či Chris "Daddy" Dave. Letos se opět pořadatelé předvedli s velmi lákavým line-upem.

Pro naše čtenáře nejzajímavější zřejmě budou Young Fathers. Trio pánu ze skotského Glasgow má na kontě již dvě EP a také první album DEAD, jenž bylo vypuštěno do světa letos v únoru. Jejich zvuk je svěží a originální. Není tedy divu, že za ní před pár týdny získali prestižní Barclaycard Mercury Prize

Dále se představí také vynikající hudebník, multi-instrumentalista a beatboxer Taylor McFerrin. Ano, je to syn vokálisty Bobby McFerrina, ale srovnávat je nechci. Navíc to ani nejde, když každý dělá něco jiného. Oba však tvoří velmi kvalitně. Mix jazzu, hip hopu, elektroniky a dalších hudebních stylu předvádí na červnovém debutu Early Riser.

Celkově je akce jako dělaná pro hudební fajnšmekry, jež rádi ochutnávají nové věci. Může mezi ně patřit i britská LAW, zpěvačka se zajímavým zabarvením hlasu a unikátním projevem nebo česká varhanice KATT, jež vystoupí s francouzským producentem Da Fake Panda

Studenty výjde vstupenka na 250 Kč. Normální vstupenka je v předprodeji dostupná za 390 Kč a na místě pak 450 Kč. Bližší info nazelznete ZDE.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná