Uprising láká i na Sugarhill Gang, Looptroop Rockers, Nneku, Dje Vadima či Názov Stavby

Uprising, jenž je spolu s Hip Hop Žije nejlepším festivalem konaným na území hlavního města našich východních sousedů, letos v srpnu zažije již své deváté pokračování. Ve dnech 26. a 27. srpna 2016 se na bratislavských Zlatých pieskách navíc nebude věnovat jen a pouze reggae či dancehallu...

 
Organizátoři pozvali na Slovensko i legendární Sugar Hill Gang, kteří se svým funky old school stylem byli senzací 80. let a prvním rapovými superhvězdami, o čemž svědčí první a revoluční megahit žánru s názvem "Rapper´s Delight", který je s 12 miliony udaných nosičů nejprodávanější hiphopovou skladbou všech dob. Pokud se na ně přijdete podívat, dostanete to nejlepší z pěti studiových alb.
 
K našim bývalým bratrům a sestrám zamíří i švédští světoběžníci Looptroop Rockers, jejichž vydatný repertoár je živ nejen ze skladeb jako "Professional Dreamers", "Magic", "The Building", "On Repeat", "Fort Europa" či "Long Arm of the Law".
 
A dojde i na kultovní postavy domácí branže, jejichž klasický song "Štát ťa núti" je mnohými označován za hymnu slovenského hip hopu. Ano, na Uprisingu se představí i Čistychov, Slipo, Bacil, DNA a Šegy100 alias Názov Stavby.
 
Když si k tomu připočtete i další pozvané tváře a la Nneka, Dj Vadim nebo Dj Kentaro, vyjde vám z toho přehlídka, která bude na rozlučku s prázdninami jako dělaná. A jestli nemluvíme pravdu, tak Promoe vystoupí ostříhaný a čerstvě oholený.
 
Více informací o festivalu včetně kompletního programu a vstupenek alias poukazů do ráje najdete na uprising.sk.
 
 
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná