Tyler the Creator dorazí premiérově pozdravit českou metropoli

Hlava Odd Future Records zavítá po téměř pěti letech do našich končin. Naposledy se tu představil před pěti lety na Hip Hop Kempu s většinou své crew. Tentokrát však dorazí sám do Lucerna Music Baru, a to šestý červencový den, díky společnostem D Smack U a Red Triangle.

Tyler Gregory Okonma vydal svůj první mixtape Bastard už v roce 2009, ihned začal získávat uznání nejen kolegů a kritiků za originální tvorbu. Pozornost celého světa mu však přinesl klip k singlu "Yonkers" z desky Goblin. Ta získala obří základnu posluchačů jemu i celému kolektivu Odd Future. Nejlepším příkladem je Frank Ocean, jenž se objevil jako host v songu "She" a následně se z něj stal jeden z nejzásadnějších zpěváku vůbec. Ve stejný rok jako vyšel Goblin se Odd Future objevili na desátém výročí Hip Hop Kempu, kde předvedli vynikající show i přes Tylera a jeho nohu v sádře. 

Rok 2012 se nesl ve znamení OFWGKTA jako celku. Kromě společného turné a nové show Loiter Squad se dostalo i na velmi úspěšný mixtape Odd Future Tape vol. 2. Kdo by zapomněl na hit "Rella" s Hodgy Beats a Domo Genesis, v jehož klipu Tyler ztvárnil roli kentaura šňupajícího kopec kokain. Sólovka s pořadovým číslem tři přišla o rok později a nesla název Wolf. Jeho do dnešního dne nejúspěšnější deska prodala během prvního týdne téměř devadesát tisíc kopií. Nahrávka rovněž obsahuje beaty, na nichž pracoval od svých patnácti let.

Loni přišlo album Cherry Bomb, kde Tyler dokázal své zpěvácké schopnosti ("Fucking Young"). Jde o další album, nacházející se hned po vydání mezi pěti nejlepšími v Billboard 200. Bylo naplánované i turné, část z něj však musela být zrušena. Australskou část odřekl sám raper, kvůli kampani na zrušení jeho víza, což iniciovala ženská skupina Collective Shout. Zákaz vstupu však dostal do Velké Británie přímo od ministrině vnitra. U nás se však podobného banu nemusí bát.

Důkazem je dnes oznámený koncert, jež se bude konat 6. července v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky jdou do prodeje 25. února v ceně 650,- + poplatky. K dostání budou v sítích GoOut.cz, Eventim. Ticketpro a Ticketportal či přímo na stránkách Lucerna Music Baru či jeho pokladně. 

 

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná