Tři "P" letošního mistrovství světa ve skateboardingu? Prago, Paulie a PSH

Když jedete po dálnici D5 kolem berounského skateparku nedaleko tamního nádraží, skoro byste netipovali, že se tohle místo stává jednou do roka Mekkou příznivců oblíbené streetové disciplíny. Díky Tomáši Vinterovi, jehož organizátorské skills v ničem nezaostávají za jeho schopnostmi na prkně, se 27. června uskuteční v Berouně již šesté mistrovství světa ve skateboardingu GrandPrix. A nebudou u toho chybět ani nejvytíženější interpreti lineupů tuzemských festivalů.

 
Komu bude patřit hudební program, který se za dosavadní léta konání stal neodmyslitelnou součástí akce? Máme tu legendární koně z Prahy i renesanci z Liberce. První kategorii zastoupí PSH v tradičním složení Vladimir 518, Orion, DJ Mike Trafik a floutci z Prago Union. Z dolíku pod Ještědem dorazí Paulie Garand a Kenny Rough. Afterparty pak budou jistit Akvamen, NobodyListen and Lucky Boy a LU2.
 
A co čeká ty, kteří se jdou podívat hlavně na beton? O finanční výhry v souhrnné výši 200 000,- Kč svedou letos bitvu jezdci hned z osmnácti zemí z celého světa. Návštěvníci akce se mohou letos opět těšit na disciplíny street a divácky oblíbený best trick. V samostatných kategoriích se utkají jezdci nad 16 let (PRO), riderz do 16 let (AM) a dívky bez rozdílu věku (GIRLS).
 
 
Kromě závodníků se ovšem berounské GrandPrix zúčastní i světová špička svého oboru. Potvrzení jsou zatím Alex Mizurov (DE), Maxime Genin (FR), Georges Agonkouin (FR), Diego Fiorese (BRA/DEN), Roger Silva (BRA/ESP), Zsolt Karkossiak (HUN), Rišo Tury (SK), Maxim Habanec (CZE), Austen Seaholm (USA), Micky Papa (CAN), nebo americké superstars Dave Bachinsky Sierra Fellers či mnohonásobný vítěz mistrovství světa, brazilec Kelvin Hoefler (BRA). Další jména budou přibývat.
 
Celý poprask však nebude jen o hudbě a odřených prknech. Návštěvníci festivalu si budou moci vyzkoušet například skimboard, uvidí parkour, fingerboarding nebo výstavu fotografií známého českého fotografa Black Bee. Line up najdete níže. Vstup na akci je zdarma.
 
ČASOVÝ HARMONOGRAM:
8:00h              Otevření areálu pro ridery a veřejnost
8:00-9:00h     Registrace jezdců do kategorie AM
9:30h           Start závodu kategorie AM
10:00-11:00h Registrace do hlavního závodu GRANDPRIX Beroun 2015 v kategorii PRO
11:00-11:45h Trénink
12:00h            Start kvalifikace - kategorie PRO
17:30h             Start finále závodu - kategorie PRO
18.30h             NEFF Best trick
18:45h             Začátek koncertů – viz níže:
 
09:30-19:00h  DJs LU2 a Lucky Boy
19:00h             PSH Live | Vladimir 518 | Orion | DJ Mike T                /eXcelent stage/
20:00h             PAULIE GARAND & KENNY ROUGH                        /eXcelent Stage/
21:00h             Vyhlášení výsledků 
21:15h             PRAGO UNION & Champion sound                               /eXcelent Stage/ 
23:00h-03:00h DJs Akvamen + NobodyListen and Lucky Boy + LU2   /official afterparty /
 
 
Zdroj: tisková zpráva; zdroje obrázků: skaterock.cz

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná