Tip na čtvrtek: Tah Phrum Duh Bush, Erika Fečová a Zion Squad pod jednou střechou a zdarma

Na akci More Than Hip Hop v pražském klubu Cross se představili třeba už Phi Life Cypher, Oliver Lowe nebo Vec a i únorové vydání bude stát za to. Ve čtvrtek 7. února se zde prolne klasický hip hop s jinými styly, konkrétně se soulem, RnB nebo reggae, dub a dance hall. Těžko říct, kdo je v tomto případě hlavní hvězdou večera, protože line up slibuje opravdu výjimečný zážitek a dobrou zprávou je i to, že akce se koná bez jakéhokoliv vstupného.

Prvně od křtu svého sólo debut alba se mimo jazzové prostředí představí naděje české pop music Erika Fečová se svou kapelou. Tato talentovaná zpěvačka, autorka textů i své hudby představila koncem roku 2012 světu svou prvotinu The Stories, která zatím sklízí skvělé odezvy veřejnosti i kritiky. A právě repertoár z alba The Stories se bude hrát i  v Cross klubu. Nezvykle svěží a kvalitní kombinace jazzu, soulu, RnB či popu nadchne snad každého, protože energií a precizním aranžmá v kombinaci s výbornými muzikanty se může chlubit v Čechách málokdo. Erika Fečová však ano!  Pokud jste tedy dosud neměli tu čest, měli byste to 7. února napravit a určitě nebudete litovat. V kapele doprovázející ex zpěvačku Navigators si pro tentokrát užijete samé skvělé muzikanty ve spojení s třemi vokalisty. Jmenovitě to budou: Radim Genčev (bass kytara), Jirka Vidasov (klávesy), Jan Peroutka (klávesy), Filip Ernst (bicí),Greg McWilliams (vokál), Darina Kompušová (vokál), Marta Kloučková (vokál). Toto skvělé obsazení slibuje skvělý hudební zážitek a je víc než jasné, že většina těch, kteří na More Than Hip Hop dorazí, bude odcházet domů s nadšením…

Erika Fečováse svou kapelou zahraje společně i s dalším hostem, kterým bude new yorský raper a DJ Tah Phrum duh Bush. Tento reprezentant klasického rapu není v Čechách prvně a na kontě má i několik spoluprací s místní scénou. Kromě Eriky Fečové pracoval s BeatBurger Bandem, Oereo, Planet House jam a momentálně chystá hostovačku na chystaném albu DJe Fattea. Tah Phrum Duh Bush aka DJ Boosh Wheels není raperem oslavujícím své skillz ani tím, kdo oslovuje posluchače díky agresivním textům. Naopak, náplň jeho textů se věnuje závažnějším tématům a posluchače si často omotá kolem prstů během pár vteřin. V rámci večera se představí i jako DJ, ale největší očekávání slibuje právě jeho spojení s živou kapelou a Erikou Fečovou.

Dalším a neméně zajímavým hostem únorového More Than Hip Hop bude prostějovská reggae, dance hall,dub formace Zion Squad. Tahle moravská početná partička přiveze do hlavního města pořádnou porci jamajských rytmů a i jejich koncert je důvodem, proč do Crossu dorazit. Zajímavá skupina funguje již od roku 2005 a od té doby ušla dalekou cestu. Momentální složení Zion Squad je zárukou skvěle šlapajícího vystoupení, které rozhýbe celý klub.  Frontman, zpěvák a bubeník Kayman není žádné ořezávátko a muzika je jeho život, což potvrzuje i jeho studium zvukové techniky na FAMU. Zbytek kapely se na pražském pódiu předvede v následujícím obsazení: ADM. Kicom (tenorsaxofon), Jah-White (klávesy-zpěv), Andrew Monk (pozoun), Rass Moses (basová kytara), I-Rock (kytara), M-Free (trubka), Pompa (bicí), Tony (kytara). Uznejte sami, že je opravdu na co se těšit a to sebou Zion Squad přivezou možná i speciální hosty.

Výčet všech vystupujících není rozhodně pro More Than Hip Hop kompletní, nesmíme zapomenout na předskokana Mc Febia či DJs: Duga, Zagashiho, Rude Boye, Honey T či SBSTRD7. února byste tenhle mejdan rozhodně neměli vynechat, nejenže si rozšíříte obzory o styly, které normálně možná neposloucháte, ale především si užijete nezvykle kvalitní kombinaci interpretů z různých hudebních žánrů a zábavu si budete užívat až do ranních hodin. 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná