Show zdarma? Kato, Oliver lowe, Dr. Kary, Erika Fečová a další s kapelou 2127sounds!

Už v úterý 24. března se uskuteční akce, kterou můžeme zařadit mezi ty výjimečné. Během 75 minut budete moci na pódiu pražského Lucerna Music Baru vidět se střídat interprety jako je Kato, Oliver Lowe, Erika Fečová, Dr. Kary, Mr. Cocoman či Jen Hovorka. Živá kapela za jejich zády se ale měnit nebude. Všechny doprovodí 5 mladých profesionálních muzikantům kapely 2127sounds. Více Vám přiblíží rozhovor s Matějem Černým, baskytaristou kapely.

Řekni nám něco o Vašem první vystoupení, které se uskuteční už v úterý 24. března v Lucerna Music Baru.. 

Naše generace vyrostla na hop-hopu a reggae a oba tyto žánry stále cítíme velmi blízko. V poslední době jsme cítili sílu založit novou kapelu, která by mohla snad posunout hranice vnímání urban žánrů na české scéně. Doprovázet MC’s jako jsou Kato, Oliver Lowe, Mr. Cocoman nebo Dr. Kary je pro nás ctí - jejich začátky jsme pozorovali. Byli jsme na desítkách koncertů. Spojení těchto živých legend s aktuální Erikou Fečovou jakožto první dámou českého r’n’b a mladých rapperů naší generace Jena Hovorky a Dounyho zcela jistě přinese solidní zážitek. 

Co máme od Vašeho prvního vystoupení s hosty očekávát. Zkus nám to nějak přiblížit?

Rádi bychom zahráli jejich pisníčky co nejvěrněji předloze co se týče aranží a zároveň autenticky za naší kapelu. Hlavně doufám, že se nám podaří se napojit a udělat společnou show, což bude samozřejmě nejtěžší. 

Co plánujete s 2127sounds dále? 

Byli bychom rádi, kdyby se nám dařilo spolupracovat s MC’s, rapperama a zpěvákama, kteří se nám líbí, abychom si tak mohli zahrát hudbu a žánry, které posloucháme. Časem bychom chtěli oslovovat i zahraniční interprety. 
Další vrstva téhle kapely by mělo být samostetné vystupování. 

Kdyby jsi si mohl vybrat kohokoliv na světě, komu byste dělali doprovodnou kapelu, kdo by to byl? 

Rozhodně Kanye West! Což by se teď vlastně mohlo splnit, jestli mu padne ten gig na Glastonbury. :) Asi všichni bychom si někdy v životě chtěli zahrát s Erykou Badu. 

Co znamená 2127sounds a jak kapela vznikla? 

Vznikla jednoho dne, když jsme seděli nad brkem. Jsme ze stejný oblasti nebo jsme se potkali při letních jazzových školách. Hrajeme spolu v různých projektech přes 10 let a dost jsme toho prožili. Když jsem ty kluky viděl u sebe v kuchyni dohromady, říkal jsem si: “To je fakt dobrá kapela. Co s tím?” A tak to vzniklo. A název. 2127 Tanya je kometa objevená ruskou astronautkou v sedmdesátých letech a pojmenovaná po holčičce, která umřela při obléhání Leningradu. Dost pochmurný, ale u nás jde hlavně o tu kometu jako symbol budoucnosti dálek. A všichni jsme humanisti, tak je dobrý nezapomínat. 

2127sounds tedy přináší nový koncept, kdy spojují známé tváře scény s tvářemi novými a vytváří tak unikátní pohled na naši malou scénu. Kytaru, synthy a samply zajistí kytarista Antonín Dlapa (Tonya Graves, Voila!, Anthony Dee, Oskar Maurice); na klávesy bude hrát Jan Steinsdörfer (producent a klávesista Ewy Farne); v kapele vystoupí dva bubeníci – Petr Hanák (Fallgrapp, The High Corporation) a Marek Antoňů (Nano Illusions, Anthony Dee); baskytaru, kontrabas a basové synthy obstará Matěj Černý (Fehero Rocher). Kromě 2127sounds na akci vystoupí také čtyři další kapely, které jsou poslední dobou v hledáčku nejen diváků, ale i médií. Mluvíme o emotivní zpěvačce ze Slovenska Katarzii, našláplé pražské klubovce Megaphone, novince The High Corporation, kteří již stihli předskočit Prago Union i Selah Sue v plných pražských klubech, nebo rozjetých Věc Makropulos, kteří kombinují hip-hop a rock a ve svých textech si neberou servítky. Celý mejdan zakončí svou hip-hopovou afterparty dj Maro. Projekt Kecejme do toho tak přináší vlnu zajímavých nápadů, kterou budou moci fanoušci různých kapel zažít společně na jednom místě. Pro nové nápady a podněty, ať už se jedná o problémy na úrovni regionální, celorepublikové nebo na té evropské, bude na koncertě připravena zeď, kam zadaná témata mohou návštěvníci připíchnout. Tématy se bude projektový tým zabývat v dalších navazujících aktivitách.

Kecejme do toho vol. 5 – Lucerna Music Bar
24. 3. 2015
vstup zdarma po vyplnění dotazníku
Věc Makropulos, The High Corporation, Katarzia, Megaphone, 2127sounds feat Kato, Erika Fečová, Mr. Cocoman, Dr. Kary, Jen Hovorka, Oliver Lowe and friends
www.kecejmedotoho.cz

fb událost: https://www.facebook.com/events/1408031882843264/

Line up:
19:30 - 20:10 - Katarzia
20:15 - 20:55 - The High Corporation
21:15 - 21:55 - Věc Makropulos
22:15 - 23:00 - Megaphone
23:15 - 00:30 - 2127sounds feat Mr. Cocoman, Dr. Kary, Erika Fečová, Kato, Oliver Lowe, Jen Hovorka a další..

afterparty: dj Maro/ hip hop

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná