Shabazz Palaces a Serengeti zaexperimentují v Brně i Praze!

Ačkoli známá jména sem tam zamíří i do regionálních měst, největší pozornost zámořských hvězd si pro sebe dlouhodobě uzurpují Praha a Brno. To Shabazz Palaces a Serengeti jsou připraveni a zamíří rovnou do obou českých metropolí a to v rámci oslav 10. narozenin progresivní brněnské klubovky Itch My HaHaHa. Serengeti pak bude pokračovat po českých a slovenských klubech se svojí deskou Kenny Dennis LP III, které českým posluchačům v rámci tour představí. A to zdaleka není všechno!

Brněnské vystoupení proběhne 12. 11. v Klubu Múz, přičemž vstupenky lze pořídit za 290 Kč v předprodeji a za 350 Kč na místě. Pražskou show, která proběhne jen o den později, hostí MeetFactory a lístky koupíte v předprodeji za 290 Kč a na místě za 390 Kč. A kdo všechno posluchače na podiích pražského a brněnského města přivítá?

Shabazz Palaces

Hiphopová formace Shabazz Palaces z města Seattle, kterou můžeme nazvat "experimentální". A to v tom nejlepším slova smyslu. Osvobozující dekonstrukce dosavadních postupů, zapojení elektroniky, afrických perkusivních instrumentů a samozřejmě rapu či zpěvu, která vyvrcholila v roce 2011 vydáním kritiky ceněného alba "Black Up". Ishmael Butler společně s Tendai Marairem pak v červenci přišli s druhým albem "Lese Majesty", které nepochybně uslyšíme i v Praze a Brně.Serengeti

Vyčerpávající diskografie, bezpočet spřízněných labelů a slouží ve hře už od roku 1993. O kom je řeč? O Serengetim - stálice alternativního hip hopu z Chicaga, o jehož někdy drsnou kulturu se celá hudba opírá. Serengetiho tvorba je na hony vzdálená traičnímu mainstreamovému hip hopu, jež tento jezdec označuje za "depresivní". Momentálně vydává nové album "Kenny Dennis LP III", jehož release párty se koná 13. 11. v pražském Musictown Record Storu! Tedy v den pražského koncertu. Serengeti následně pokračuje ve svém turné po českých a slovenských klubech, takže kdo by nestihl jeho vystoupení v Praze a Brně, má možnost se na plakátu níže podívat, zda je jeho město na seznamu vítězů.Modré Hory

Pestrou partičku zástupců nekonvenčního hip hopu doplní Lyrik a Bene alias Modré hory. Na první poslech ušmudlaná ale na druhý neobyčejně oduševnělá lyrika obou autorů vedla ve zrození svébytné slovenské obdoby tuzemských BPM, která za dobu své existence vydala v roce 2008 úspěšný debut "Modré hory" a v roce 2013 ještě povedenější album "Big Beat". Texty, které stojí za to citovat nejen pro jejich význam, ale i dokonalou výstavbu atmosféry, doplní multiinstrumentalista Marián Jaslovský.

DVA

Kromě míchání desek můžete vidět DJe dělat na podiu mnoho věcí a to vše jen v rámci umělecké exibice. Skupina DVA, která se svými uměleckými kreacemi již stihla prorazit i za hranice naší republiky, však spojí příjemné s užitečným a ve svém setu vám předvedou, jak zvládají kromě svého řemesla i přípravu palačinek.

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná