RUKAHORE_SHOP_BANNER

Sage Francis vystoupí zítra v Praze

Mohutná postava, charakteristický plnovous – a spousta věcí na srdci i na jazyku. Do Prahy přijíždí vůbec poprvé Sage Francis, jeden z průkopníků stylu, kterému se pro „nedostatek jiných důkazů“ začalo říkat „alternativní rap.“

Pokud jste v posledních letech navštívili koncerty lidí jako Astronautalis, Dessa, Sims, B Dolan nebo Sole, vězte, že Sage Francis byl jedním z pionýrů celé „indie“ rapové vlny. Na jeho pražské premiéře mu bude sekundovat beatmaker Karaoke Tundra, nekompromisní hledač „medvedích“ rytmů a zvuků.

Nyní osmatřicetiletý Sage Francis (vlastním jménem Paul Williams Francis) přičichl k rapu poprvé coby osmiletý kluk, kterého nadchli Run DMC a Public Enemy. O čtyři roky později už přišly první „rap battles“ a pak už nebyl návratu. Debutové album „Personal Journals“ z roku 2002 se stalo jednou z nejdůležitějších nahrávek celého stylu: Sage nabídl fanouškům intimnější a nejednoznačný výklad svého světa, nebál se osobnějších témat. Ukázal, že brilantně zvládá formu – a dramaticky posunul obsah.

Následující tři desky vyšly na Epitaph Records (včetně veleúspěšné „Li(f)e“ z roku 2010) a potvrdily Francisovu pozici coby naprosto svébytného úkazu na průsečíku rapu, punku, mluveného slova a politického aktivismu. Letošní novinka „Copper Gone“ je více než zdařilým návratem velkého válečníka. Sage Francis ale není soustředěn jen na vlastní cestu - coby mozek vydavatelství Strange Famous pomáhá i ostatním rapperům a hudebníkům. Na labelu vyšly nahrávky lidí jako Buck 65, Cecil Otter, B Dolan, Buddy Peace, Reanimator a dalších a dalších.

Koncert podpoří Karaoke Tundra, osamělý samuraj na válečném poli beatů. Málokdo v dostřelu zvládne zvuk ohýbat a lámat tak jako on. Spousta báječných tracků na internetu, stále čerstvý vinylový split 12“ s MRC Riddims (ex – Dälek) – Karaoke Tundra je živel, s kterým se každý musí vyrovnat sám.

Koncert se uskuteční v klubu Podnik (Bubenská 1) 23. listopadu.

SAGE FRANCIS (USA, Strange Famous)

KARAOKE TUNDRA (Praha)

Praha – Podnik (Bubenská 1)

start: 20.00, vstup: 250 Kč předprodej / 300 Kč na místě

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná