Report: Beyoncé si podmanila Mnichov

22. května jsem se vydal do německého Mnichova, abych tak poprvé zažil živé vystoupení jedné z nejzásadnějších umělkyň naší doby. Koncert byl vyprodaný během několika minut, stejně jako většina celého Mrs. Carter Show World Tour.

Vstupenky jsem si byl vyzvednout kolem 15. hodiny a už v té době se před halou tísnilo několik stovek nedočkavců, kteří šíleli při právě probíhající zvukové zkoušky. Já se však na několik hodin ještě vzdálil a k Olympiahalle se vrátil až před osmou hodinou. Pár sekund poté, co jsme prošli kontrolou, zhasla světla a rozezněl se pomalý beat a vzápětí i můžský hlas. Když jsme dorazili na plochu ke stání, zjistili jsme, že onen hlas patří mladému zpěvákovi jménem Luke James, kterého si mnohonásobná držitelka cen Grammy přizvala jako předskokana. Během jeho půl hodinového setu dal ochutnat ze své tvorby a vyzdal i poctu již zesnulým legendám, jako byl Michael Jackson nebo Marving Gaye. Od druhého jmenovaného zazpíval hned dvě klasiky, a to "Got To Give It Up" a známější "Sexual Healing".

 Jeho vystoupení následovala téměř hodinová pauza, při niž bylo vidět, jak už je hala naprosto zaplněna. Když kolem půl desáté světla pohasla podruhé začalo to právé šílenství a vřískot. Do úvodního videa se přidali i tanečnice, aby ještě více rozhecovali publikum. Po chvíli opět zmízeli a z ničeho nic se na pódiu objevila hlavní hvězda večera – Beyoncé. Vše odstartovala písní „Run The World (Girls)“, vysamplovanou ze skladby „Pon De Floor“ od Major Lazer. Od Dipla si poté vypůjčila ještě beat „Express Yourself“. Během show zazněli také podklady „Bittersweet Syphony“ či „Clique“ do nějž dala svůj hit „Diva“.

Během takřka dvouhodinové show zazněli songy z její rozsáhlé sólové tvorby, dostalo se ale i na repertoár Destiny’s Child písní. Aby toho nebylo málo, tak zazpívala i novou píseň „Grown Woman“, kterou můžete znát z její reklamy na H&M. O „divadélko“ nebylo nouze. Kromě vyprávějících videíí mezi skladbami, se o to staralo osm tanečnic a velmi kvalitní bratrské duo z Francie – Les Twins. Ti dostali i svůj vlastní prostor a předvedli tak své výjmečné nadání pro tanec.

V druhé polovině koncertu diva přeletěla na druhou BeyHive Stage, aby zde rozezpívala celý stadión při písni „Irreplaceable“ nebo "Survivor". Po návratu na větší pódium zaznělo ještě několik skladeb a vše pak bylo ukončeno vzpomínkou na Whitney Huston ve skvěle odzpívané hymně „I Will Always Love You“, která pak po prvním refrénu přešla do jednoho z největších hitů „Halo“.

Musím se přiznat, že před tímto koncertem jsem poslední dobou měl o Beyoncé jisté pochybnosti. Ty se však rozplynuly během prvních třech písní jejího vystoupení. To je známé svou velikostí a teatrálností, tento večer tomu nebylo jinak. Vypilovaná show od ozvučení, přes choreografii, až po osvětlení skvěle pobavila. Velký respekt patří všem, co se na vytvoření podíleli a obzvlášť samotné zpěvačce. A to nejen za zvládnutí odzpívat, odtančit a ještě udýchat dlouhou show s kvalitou snad i přesahující zvuk nahrávky, ale i za její vůli být v showbyznysu už více než 20 let.

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná