Prosby fanoušků byly vyslyšeny. Do Prahy míří Major Lazer!

Major Lazer vypustí příští měsíc své druhé album FREE THE UNIVERSE. Bude to první album v nové sestavě, tu tvoří Jillionaire, Walshy Fire a samozřejmě Diplo. Tuto dvojtou novinku přijedou představit už v květnu do Lucerna Music Baru! To vše díky společnosti D Smack U.

S novinkou přijdou téměř 4 roky po debutu Guns Don´t Kill People... Lazers Do, který vyšel na Downtown Records a byl natáčen ve studíích Tuff Gong na Jamaice.  Na albu se produkčně podíleli i Afrojack a Crookers. Na mikrofonu pak doprovodili umělci jako Santigold, Vybz Kartel, T.O.K., Nina Sky, Turbulence a mnoho dalších. Z alba pocházejí masivní hity jako „Hold the Line“ či „Pon De Floor“. Ta druhá byla pozěji zremixovaná do podkladu známého singlu zpěvčky Beyoncé„Run the World (Girls)“.
 
 
Poté následovalo několik EP´s a mixtapů, mezi nimi byl i společný projekt Lazerproof s duem La Roux. Koncem roku 2011 opustil projekt The Switch, a to prý z „kreativních rozdílností“. V loňském roce se pak podílel Diplo i Major Lazer na přípravách nového alba od Snoop (Dogg) Lion. Ve stejném roce kapelu opustil také jejich dlouholetý emcee a tanečník Skerrit Bwoy. Ten se po návštěvě rodné Antiguy vzdal daggeringu a dancehallu v prospěch svého náboženství. U hudby však stále zůstává.
 
 
V roce 2012 se Major Lazer mimo jiné podíleli i na velmi očekávaném combacku kapeli No-Doubt. Pro jejich album Push and Shove spolupracovali na titluním songu, kde hostoval i jamajský Busy Signal. V září pak bylo oznámeno nové album Free The Universe, které vypustí do světa 19. Února. Z něj zatím vyšli dva singly, první "Get Free" s Amber z Dirty Projectors a  druhý "Jah No Partial", kde hostuje Flux Pavilion a je v něm vysamplovaná reggae klasika "Mr. Mrshall" od Johnny Osbourne. Právě s tímto albem se u nás Major Lazer představí 14. května vůbec poprvé, když nepočítám vystoupení Dipla. Vstupenky budou k dostání v předprodeji za 490,- Kč + poplatky v sítích Tickepro, Ticketstream, Ticketportal, Eventim, facebook profilech D Smack U a Lucerna Music Baru. Přímo v LMB je získáte bez poplátku a v den akce za 590,- Kč. 
 

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná