Praotec hiphopové kultury roztočí placky i v Praze

Nebojte, nebudete si muset brát lupy, štětečky ani jiné paleontologické náčiní. Tento DJ není vykopávkou a nepotřebuje oprašovat svoje skillz. Naopak, rád je předvádí. No a co, že mu táhne na 60? Co dělal tvůj fotr v jeho době? Rozhodně nestál u zrodu hip hopové kultury, tak jako DJ Afrika Bambaataa. Vy se na jeho umění budete moct podívat přímo v Praze již v květnu.

Jestli se o vás říká, že jste stáli u začátku hip hopu, v době, kdy tento druh hudby ještě neměl název, musíte být jedině z Brooklynu. Tam to totiž vše začalo. Vlastním jménem Kevin Donovan, tento brooklynský výrustek nebyl vždycky DJem. A rozhodně nepatřil k hodným klukům. Již v mladém věku se stal členem známeho gangu Black Spades, kde si časem získal vysoké postavení.
Peníze vydělané ilegálním biznisem použil i na výlet do Afriky, kde se jeho názory změnili, když viděl zdejší život. Inspirovala jej památka náčelníka kmene Zulu, Bhambhaty, který ve 20. století vedl v jižní Africe revoluci proti utlačovatelům. Tak vzniká jméno Afrika Bambaataa.

Jeden z prvních tří zakladatelů breakbeat DJingu, kmotr hip hopové kultury (do dnešního dne se vedou spory, jestli to byl právě Bambaataa, kdo použil slovo hiphop, nebo to byl MC Cowboy z Furious Five) a zakladal United Zulu Nation hnutí. Přid si na vlastní kůži zažít kus historie a zaposlouchat se do hudby, která dala vzniku všemu, co dnes v rámci naší kultury posloucháme. Tento legendární DJ a producent se přijede představit do pražského Rock Café již 27. května.

Lupeny můžeš pořídit v předprodeji přes sítě GoOut.cz nebo Ticketstream, případně osobně v Rock Café Boutique. Aktuální info o akci najdeš zde.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná