RUKAHORE_SHOP_BANNER

Prahu čeká týdenní program v rámci Mistrovství světa v rapu

To, jestli je český hip hop na světové úrovni lehce a jasně zodpoví účast zahraničných jmen na lokálních festivalech a v klubech. Česko je oblíbenou destinacií nejen pro dovolené, ale taky pro našlapané rapové shows. Legendární jména k nám létají z celého světa a to pravidelně. Jinak tomu nebude ani letos. Do Prahy totiž míří finále světové soutěže ve Freestyle rapu. Akce poběží týden a program je více než lákavý. Pojďme se podívat, co je v nabídce

Týden 23. až 29. října si prostě nic neplánujte. Jestli máte jet k babičce, zrušte to. Pokud přítelkyně nejede hip hop, pošlete ji na manikúru. Klidně pětkrát. Jednoduše se postarejte o to, aby jste na této akci nechyběli, jelikož se v našich končinách jedná o naprostý unikát.

Vše vypukne v pondělí, 23.10., kdy legendární pražská párty Freestyle Mondays oslaví své sedmé narozeniny v Dejvické Klubovně. Kromě pořádné dávky freestyle rapu se živou kapelou nebudou chybět ani showcases od Mas Law a Johnny Youngblood, dvou našláplých emcees z britských ostrovů. A to vše zdarma, s dobrovolným vlezem, který putuje na charitu. A to je fér, ne?Pokračujeme úterním Street Cypher Radio Show, který v rámci éteru Rádia Spin vede již dlouhou řádku let hip hopová vědkyně a akademička Anička Oravcová. Těšit se můžeš na hromadu zajímavých hostů a témat, na které nedojde každý den. Středě budou dominovat vědomosti jak teoretické, tak praktické a na půdě University of New York Prague se bude konat workshop všech End of the WEAK umělců a studentů této školy. Pokud hladovíš po hlbším vzdělání a hip hop je pro tebe víc, než žánrem, rozhodně bys neměl vynechat tento seminář!

Říká se, že čtvrtek je malý pátek a tento týden to platí dvounásob! Čtvrtek totiž hlásí WARM UP! Párty, která se v pražském Cross Clubu jen tak nezopakuje. Celým večerem tě bude provázet ukecaná dvojice Metoděj a Dozer ze saysomething.cz. A line up není k zahození! Akci rozjedou Urban Robot, následně se můžete těšit na KT Gorique, našlapanou female emcee ze Švýcařska, která je vítězkou End of the WEAK z roku 2012, který se konal v New Yorku. Pokud by nestačilo, lokální hip hop odreprezentuje jedno z nejstabilnějších jmen současné české scény. Rest. Není potřeba tohoto flowtka představovat – na jeho alba se čeká podobně dlouho jak na Dreho Detox, ale to mu vůbec nebrání plnit české i slovenské kluby až po strop a plnit zvukovody kvalitním rapem. Záda mu kryje DJ Herby a že to je setsakra dobře sehraná dvojka! Takže ve čtvrtek, 26.10. v Crossu. A né, že né!

Pátek patří alternativnímu klubu Vzorkovna, kde můžete ochutnat vzorek toho, co samotné finale nabídne. Probíhat totiž budou showcases všech finalistů a jejich teamů. Celým večerem vás provede šarmantní KT Gorique a vy si tak můžete vybudovat apetit před sobotním večerem a spláchnout celý týden třeba kvalitním Únětickým pivem v prostorách Vzorkovny na Národní Třídě.

Famfáry a bubny prosím! Je tady sobota a program vrcholí! Kde jinde spáchat krvavý verbální masakr, když ne v prostorách bývalých jatek? Podlaha MeetFactory je dost možná ještě pořád nasáklá krví jatečního dobytku, End of the Weak však žádné násilí nepotřebuje. Střílet se budou jen slova a téct bude flow a drinky do vašich skleniček. Nebude chybět ani úžasná hra barev a světel. Dowis.cz totiž předvede svou Light Art Show a rozpohybuje své obrazy za pomoci světla. Finálový program zakončí koncert Pio Squad a jeden tajný, speciální host. Organizátoři si prozatím dobře střeží jméno, které hodlají odhalit, my však napovíme, že se bude jednat o unikátní koncert, který se již nezopakuje. Tak a teď víte, proč volat babičce a rušit ten víkend. Proč poslat ženu na kosmetiku. A hlavně proč navštívit v sobotu 28.10. MeetFactory!

A blížíme se ke konci programu. V neděli tě ještě čeká Secret Jam – budeme znát světového šampiona END of the WEAK, i poražené soupeře. A rozloučí se s tebou v rámci tajného jamu, kde se bude rapovat v prostorech, které by si možná nečekal. Natahujeme, to je jasné. Proto chceš sledovat socials END of the WEAK, kde se vše dovíš včas a z první ruky!

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná