RUKAHORE_SHOP_BANNER

Praha a Brno nebyly ještě nikdy tak nakloněny alternativní tvorbě jako nyní

Každoroční showcase festival Itch My Ha Ha Ha má opět v úmyslu napadnout dvě hlavní města republiky a to hned dvakrát. Hrdí podporovatelé nemainstreamové tvorby se v průběhu října vydají do Brna a Prahy, kde představí českému publiku dvě horká jména z experimentální Anglie a zámoří, jimiž je edinburské trio Young Fathers, které se vrací na místo činu po roce a půl, a memphiský kandidát na krále tamního alternativního hip hopu Cities Aviv.

 
Mapa České republiky ještě nikdy nebyla alternativní tvorbě tak nakloněna! Díky organizátorům průběžného showcase festivalu Itch My Ha Ha Ha mají fanoušci nezávislé hudby možnost v říjnu navštívit hned dvě akce, na jejichž pódiích vystoupí Alloysious Massaquoi, Kayus Bankole a 'G' Hastings aka Young Fathers a autor úspěšné loňské desky "Come to Life" Cities Aviv z amerického Memphisu. Zatímco pražské koncerty proběhnou ve smíchovském Meet Factory, v Brně poctí umělci svou návštěvou klub Kabaret MÚZ. 
 
Kdo je zvyklý se prodírat nahrávkami ze země dobrého fotbalu a špatné kuchyně, ví, že Alloysious Massaquoi, Kayus Bankole a 'G' Hastings nejsou žádná ořezávátka, byť jejich album "Dead", ověnčené mimo jiné oceněním Mercury Prize, vyšlo teprve minulý rok. I když si jejich tvorba tyká s prvky popového žánru, jejich heslo: "Pop musí reprezentovat kulturu takovou, jaká je," do nezávisle laděné motivace kapely přiléhavě zapadá. Kromě toho za sebou mají již jedno pražské vystoupení. Že se vrací jen po roce a půl, vypovídá o tom, že interpreti s s českým publikem padli do oka. Young Fathers dorazí do brněnského Kabaretu Můz 13. října a o den později zahrají i v pražském Meet Factory. Z našinců dorazí jako support dobře známé alternativní těleso WWW. Elektrizující soul, organické beaty a další elektro žánry představí ve svém setu DJ Mary C.
 
 
Pokud nefandíte důraznému britskému akcentu nebo vám naopak jedno šílenství nestačí, doporučujeme zajít na amerického Cities Aviva. Nebudeme vám lhát - doma si ho příliš nehýčkají. Cities Aviv totiž není Guru. Není to Snoop Dogg ani jiné profláklé jméno. Gavin Mays je v první řadě osobnost, ne jméno, na čemž si zakládá jeho alternativní vklad do jinak zažité podoby žánru. Důkazy máte možnost slyšet na jeho loňském LP "Come to Life", jež vyšlo pod Young One Records, přičemž memphiský interpret dorazí do Prahy 7. října a 8. října jej uslyšíme v Brně.
 
Náplní showcase festivalu Itch My Ha Ha Ha, jenž vznikl ve spolupráci Kabinetu MÚZ s Fórem pro architekturu a média, je kromě dílčích hudebních akcí také organizace workshopů, přednášek a diskuzí na aktuální hudební témata se zahraničními hosty a odborníky. Na své si tak přijdou zejména posluchači, zajímající se kromě hudby též o její kulturní pozadí. 
 
Lístky na MHHH: Young Fathers, WWW a DJ Mary C (13. října - Brno, 14. října - Praha) i Cities Aviv (8. října - Praha, 9. října - Brno) pořídíte v předprodeji smsticket.cz
 
 
Zdroje: facebook.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná