Polský speciál v Praze? Promluví Vladimir 518, zahraje Dj Fatte a dojde na film o Paktofonice

V pražském Biu Oko se 3. dubna 2014 uskuteční již druhý večer věnovaný polské kultuře nazvaný Bardzo fajný večer. "Myslíme si, že kultura našich sousedů je zajímavá v mnoha směrech a chceme pražskému publiku ukázat, že Polsko není jen zemí katolíků a levných potravin," říká Jana Tomášová ze spolku Popular o. s., který akci organizuje. Tématem jarního večera je polský hiphop. Diváci se mohou těšit na bohatý program – projekci hudebně působivého filmu Jesteś Bogiem (Jsi Bůh), který vypráví o legendární hiphopové skupině Paktofonika, na audiovizuální silent disco párty, nejvybranější polské pochutiny a speciální nápojové menu. Úvodní slovo bude mít host večera Vladimir 518.

Bardzo fajný večer uvede v pražské premiéře polský film Jesteś Bogiem (Jsi Bůh), který vypráví příběh legendární polské hiphopové skupiny Paktofonika. Snímek zachycuje atmosféru konce devadesátých let na polské hiphopové scéně a přibližuje osudy členů kapely - Magika, Fokuse a Rahima, pro které je hiphop smyslem života. Film režiséra Leszka Dawida získal ocenění na Festivalu polských filmů v Gdyni a polskou filmovou cenu Złota kaczka za nejlepší film roku 2012. V České republice byl uveden loni na MFF Karlovy Vary 2013.

Po skončení filmu, který svou výrazně rappovou dikcí zaručeně zvedne diváky v kině ze sedaček, bude následovat hudební silent disco párty se sluchátky. Speciálně namixovaný polský set připraví DJ Fatte, který patří mezi nejvíce produktivní beatmakery v Čechách a na Slovensku. O vizuální doprovod se postará VJ Giusseppe (KinoCirkus.cz). Hostem večera je český rapper, výtvarník a producent Vladimir 518, který celou akci zahájí úvodním slovem o českém a polském hiphopu. Během večera budou moci návštěvníci také ochutnat vybrané polské delikatesy a na baru bude připraveno speciální polské nápojové menu

Lístky jsou na pokladně kin BIO | OKOKino Světozor a Kino Aero a také elektronicky na www.biooko.net/cz/program

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná