Plnoletost oslavující Rock For People i s Examplem a Skrillexem

Festival Rock For People letos v hradeckém Festivalparku oslaví své osmnácté narozeniny. K plnoletosti mu budou ve dnech 3. - 6. července gratulovat také Skrillex nebo Example, největší světové jméno electro-dubstepové scény a hvězda electro-hopu.

„Skákat se bude letos opravdu hodně. A jsme sami rádi, že u tak zvučných jmen. Takový Skrillex vyprodává obrovské haly během několika minut – půjde o jeho exkluzivní česko-slovenskou premiéru. Ten samý ohlas provází projekt Example, který by pražský Lucerna Music Bar, kde vystoupí 26. února, zaplnil po strop klidně desetkrát za sebou," řekl jeden z pořadatelů Michal Thomes.
 
Pokud by byl jednočlennému britskému projektu Example malý pražský Lucerna Music Bar (krát deset), v případě amerického týpka SKRILLEXE můžeme směle hovořit o velkém sále Lucerny (krát deset). Těžko totiž v progresivních vodách elektroniky hledat větší a vlivnější jméno než Sonny John Moore aka Skrillex. Čtyřiadvacetiletý DJ a producent s nezaměnitelnou vizáží totiž skul do křepčící masy dvě doposud svárlivé skupiny fanoušků: příznivce elektroniky, konkrétně dubstepu, a tvrdé hudby – kupříkladu Korn nebo Nine Inch Nails, jejichž nahrávky prošly Skrillexovými strojky. Samozřejmě, najdou se i tací, kteří spojení dup stepu a metalu označují za hybridní, trnem v oku či uchu je jim i jeho spolupráce s popovými idoly jako Kate Perry nebo Black Eyed Peas. To ale nic nemění na skutečnosti, že (nejen) na specializovaných portálech lidé hledají Skrillexovo jméno a jeho „hudební dekonstrukci“ 50krát častěji než ostatních producentů...
 
Example a Two Door Cinema Club jsou reprezentanti ostrovní scény, která začíná být stále více rozeklaná mezi kytarovými melasami, novoromantickými reminiscencemi a fúzemi všeho druhu. Oba projekty vybrané pro letošní Rock for People však přestály už několik britských sezónních šílenství a jejich gloriola je tak oprávněná a se stálou iluminací. EXAMPLE, vlastním jménem Elliot John Gleave, hodil zpět rukavici všem, které ještě nenadchlo jeho melodické spojení elektroniky a hip-hopu, skvělými vystoupeními například na Glastonbury a hlavně loňskou deskou Playing In The Shadows. Ta – jak už název doslova nastiňuje – představuje tohoto autora hitů jako Kickstarts nebo Watch The Sun Come Up v temnější, Faithless ovlivněné poloze. O tom, že nebude finální, svědčí i Examplova hláška pro NME.com, podle níž bude jeho další nahrávka znít „jako kdyby The Strokes produkoval Skrillex…“ Nu, v RfP backstage to může tento příkladný a pracovitý sympaťák vyzkoušet naživo!
 
Vstupenky na 18. Rock for People jsou po dvou vyprodaných edicích aktuálně k dispozici za 1 300 / 1 400 Kč, a to výhradně prostřednictvím portálu ticketsforpeople.cz
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná