Oslavu hip hopu, funky, disca a soulu budou v Praze řídit Dj Shadow & Cut Chemist

Legendy světového djingu DJ Shadow & Cut Chemist vystoupí poprvé v České republice společně na jednom pódiu. Již v úterý 10. února v pražském klubu Roxy předvedou unikátní only-vinyl set z vinylové sbírky ikony newyorské scény Afriky Bambaaty.

DJ Shadow, Cut Chemist a Afrika Bambaata. Tři ikony, které se spojí během exkluzivního turné Renegades of Rythm, které má 10. února zastávku i v Praze.  Spolupráce DJe Shadowa a Cut Chemista sahá hluboko do minulosti a pro fanoušky je jejich společný návrat na jedno pódium opravdovou událostí, o to víc, že ve speciálním setu hrají pouze vinyly a navíc převážně z pokladů sbírky Afriky Bambaaty. Jako vzpomínka na nejlepší časy turntabelismu působí i jejich vybavení, které čítá šest gramofonů, dva mixpulty, drum machine a originální vybavení z konce 70. a začátku 80. let. Během jejich vystoupení se můžete těšit na dokonalou selekci hiphopu, funky, disca a soulu v neopakovatelném mixu s typickým zvukem DJ Shadowa a Cut Chemista. 

Celý večer ale nebude spočívat pouze na bedrech pozvaných hvězd. Pódium pro osobnosti světového turntablismu rozehřejí zástupci domácí scény, které mají právě DJ Shadowa a Cut Chemista za své vzory. Prvními z nich bude dvojice Trouble Team - tedy DJ’sFriky a Flux. I oni se oklopují na svých vystoupeních horou gramofonů, mixpultů a spousty dalšího DJského nádobíčka, aby původním podkladům dodali novou, šťavnatou a často překvapivou podobu.

Není divu, že jejich umění jim vyneslo světové finále DJských soutěží DMC v Anglii nebo IDA v Polsku. V sólo kategorii se stal DJ Flux absolutním vítězem soutěže DJ Masters v roce 2009 a společně s Frikym pak jako Trouble Team třikrát po sobě vyhráli na domácím DMC kategorii teamů a na světovém finále v Londýně dosáhli na solidní 5. místo. Takže o kvalitní úvod večera bude postaráno!

Ale ani to ještě není vše. Nelehkou úlohu štafety po hlavních hostech večera převezme rezident Paláce Akropolis Mr. Funky Machine, který je znám svými Ghetto Funk a Funk you večírky, které patří v Akropoli k těm vůbec nejnavštěvovanějším! V Roxy ho doprovodí kytarista Igor Ochepovski. 

DJ Shadow &Cut Chemist: Rengades of Rythm Tour

10. 2. 2015 Roxy, od 20:00

Vstupenky 690 Kč v síti Ticketstream a na pokladně kavárny NOD (mezi 16h a 20h) 

www.unitedislands.cz www.ticketstream.cz www.roxy.cz

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná