Oliver Lowe o soudnosti: Nechceme nikomu vyrapovat, vyskrečovat nebo vyhrát díru do hlavy

"Nikdy nevíš co se stane a to mě na tom baví," říká o večírku Live Jam Session, jehož je duchovním otcem, zakladatel Everydays Records a autor dvoudílné ságy "Peníze nebo život" v jedné osobě Oliver Lowe. V čem všem jeho pravidelný klubový seriál, jehož další díl se rozjede v posledních hodinách úterního dne v Crossu, spočívá a proč byste na něj měli zavítat i zrovna vy?

Co si má náhodný kolemjdoucí pod názvem Live Jam Session představit?
 
"Live Jam Session je akce, kterou pořádám společně s klubem Cross už třetím rokem. Je to akce, kde se setkávají žánry jako jazz, soul, funk, hip hop, blues, reggae a další. Celý večer je věnován improvizaci. Vždy postavíme jamband, který se střídá a pozveme 1 dje, 1 zpěvačku a MCho. Ti rozjíždí jam a protože je to open jam, může se přidat kdo chce. Samozřejmostí je vzít si sebou soudnost. Nechceme nikomu vyrapovat, vyskrečovat nebo vyhrát díru do hlavy."
 
Nejmenovalo se to dříve Live Hip Hop Jam Session? Proč ta změna?
 
"Čím dál tím více se akce zúčastňují interpreti a muzikanti, kteří pochází z jiného, než hiphopového prostředí. Live Jam Session více vystihuje to, co se na akci děje. Stejně jako Cross Club, i tahle akce je křižovatkou žánrů."

Kdo už se v minulosti na dotyčných dýcháncích objevil?
 
"Těžko vypichovat nějaká jména, na Live Jam Session byla spousta skvělých zpěváků, djs, MCs i muzikantů. Super je, když třeba v půlce večera naběhne na pódium početná černošská partička, která je v ČR na dovolené a ovládnou pódium. Nikdy nevíš co se stane a to mě na tom baví."
 
V úterý 20. října jsem si všiml, že je část programu daná, že?
 
"Budeme mít speciální hosty z Brooklynu. M-Tri & Dj Leecy T. Manželské duo. Ryzí boombap. Oba ovládají jak mikrofon, tak gramofony. Jsou na evropské tour k nové desce "Monday Morning Music". Praha je jejich poslední zastávkou. K desce vzniklo několik videoklipů a na albu jim hostuje třeba i Homeboy Sandman. Dají showcase, výběr toho nejlepšího z desky a zároveň se zúčastní jam session."
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná