Nouvelle Prague není jen o vystoupení Dilated Peoples

Už příští víkend proběhne v areálu pivovaru Staropramen na pražském Smíchvě showcase festival Nouvelle Prague, první svého druhu u nás. Je zaměřený na zámořské vystupující a jehou součástí jsou i konference s hosty různých sfér hudebního průmyslu. Vše odstartuje v pátek 1. listopadu, a to v 11:00 zahájením konferencí a odpoledne se rozběhne i showcase a veřejná koncertní část akce.

KONFERENCE

V první den festivalu proběhnou dva panely. Ten první začne v 11:30 na téma Slasti a strasti českého hudebního pondikatele. Bude tedy zaměřen na promotéry, pořadatele a celkově všem, co se v těchto kruzích pohybují. Hovořit na tomto panelu budou David Urban D Smack U Promotion, Přemysl Černík z festivalu Mighty Sounds, Petr Choura z plzeňského Divadla Pod Lampou a z brněnského klubu Fléda dorazí Lukáš Stara.

V jednu hodinu proběhne další panel, tentokrát na téma Crossing Borders, Fundraising, Branding, Sponsorship a další formy podpory živé hudby. Zde půjde o získávání zdrojů na pořádání akcí, čerpání dotací a také, jak vůbec fungují exportní agentury umělců. Na tomto panelu promluví hudebník, manažer kapely Pipes and Pints, obchodní manažer Bandzone.cz a majitel Fly High Artist Booking Agency Vojta Kalina a Marta Smolíková z kulturně vzdělávacího, výzkumného a informačního centra ProCulture. Dojde také na zahraniční hosty, těmi budou majitel hudební společnosti Sound Diplomacy - Shain Shapiro, z americké firmy Planetary Group, zaměřující se na vývoj umělců, dorazí Adam Lewis a z Norska pak Jonas Vebner, ředitel středoevropské pobočky Music Nowray, zaměřené na prosazení norské kultury ve světě.

Druhý den Nouvelle nabídne hned panely tři. V 10:00 se začne tématem Booking Ring - tedy o bookovaní umělců, práci promoterů v Evropě, apod. Hovořit zde budou ti z nejpovolanějších – Martin Elbourne (Glastonbury Festival), Kem Lalot (Eurockeennes Festival), Angus Baskerville (agent pro britskou booking agenturu 13 Artist), Christof Huber (Open Air St. Gallen a výkonný ředitel festivalové asociace Yourope) a Michal Kaščák (Pohoda Festival).

O pul dvanácté proběhne panel Udržitelné Akce. Dovíme se, co je třeba ke stálému udržení festivalu, hladký pruběh a úklid areálu po akci, recyklace, snižování nákladů,...  Zde zavítá ředitelka maďarského festivalu SzigetFruzsina Szep, ředitelka britské poradenské skupiny A Greener Festival Claire O’Neill, člověk odpovědný za připravu smluv a TV přenosů na festivalu GlastonburyBen Challis, dramaturg pro Melt! Festival a majitelka Melt! Booking Julia Gudzent a ČR zastoupí majitel agentury Capricorn Promotion a člen teamu festivalu Rock For People Štěpán Suchochleb.

Konferenční část uzavře panel s názvem Současná hudební média/Streaming/Bude všechno digitální? Řeč tenokrát bude o  nových trendech, technologiích i těch dlouho zavedených v hudebním světě. Panel bude hostit Chrise Cookieho – zakladatele CMU, Janu Grygarovou - šéfradakorku časopisu Full-Moon, Michala Nováka – zakladatele portálu Bandzone.cz, objevitele a producenta Charlie Straight a Luďka MotyčkuGoogle.cz.

KONCERTY

Co se koncertní části festivalu týče, je zástup vystupujících rovněž rozmanitý. Pro naše čtenáře jsou největším lákadlem Dilated Pepoles z Kalifornie. Tohle trio je českému publiku známé víc než dobře. Na festivalu Hip Hop Kemp i v Praze už vystoupili mnohokrát a stále baví. DJ Babu, Rakaa a Evidence celý festival uzavřou v sobotu večer. Možná dostaneme ochutnat z připravované desky Directors of Photography!

Headlinerkou pátečního programu bude písničkářka Lucy Rose z Velké Británie, která před rokem vydala své debutové album a sklidila s ním na své domovině úspěch. Důkazem toho je i třináctá příčka na britském žebříčku a milionvá shlédnutí na YouTube. Zajisté jméno, na které je třeba si dát pozor.

Země s největším zastoupení se stane Kanada, z níž dorazí hned čtyři projekty – City of Glass, Neon Windbreaker, folk-popoví Little Suns a alternativní Technical Kidman. Dále se představí Jeremy Loops z Kapského Města z folkových vod, proplouvající obšas i jazzem či hip-hopem. Původem z Kanady, později z Tel Avivu přijíždí Dorine Levy, která v listopadu vydáva své první album. Co se národnosti týče, nejpestřejším projektem budou Local Foreigners. Členové pochází z Nového Zélandu, Velké Británie a Dubaje. A z druhého strany světa, tedy Melbourne v Austrálii, přijedou Money For Rope.

Dost možná nejzajímavější akci letošního podzimu by si neměl nechat ujít hudební nadšenec, co rád prozkoumává neznámé vody a v nich objevuje nové umělce. K tomu poslouží dva dny mezinárodního koncertního programu. A kdo by se chtěl trochu vzdělat a poučit, může navštívít kterýkoliv z pěti panelů. Nedokážu si představit lepší trávení prvního listopadového víkendu.

Vstupenky se dají zakoupit hned v několika verzích:

Jednodenní na koncertní část - 200,- Kč

Oba dny hudebního festivalu  - 370,- Kč

Oba dny konferencí i koncertů  - 700,- Kč

Oba dny konferencí, koncertů + 1 noc v Angelo hotelu - 2350,- Kč

Oba dny konferencí, koncertů + 2 noci v Angelo hotelu - 4100,- Kč

Pro více informací o akci, vystupujících a vstupenkách najdete na stránkách www.nouvelleprague.cz

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná