Nejdiskutovanější žena UK rapu Little Simz se v lednu představí i u nás

Kendrick Lamar o ní řekl, že je pravděpodobně tou nejkrutější female emcee této doby. A ví o čem mluví. Její debutové album vyšlo v září a od tehdy sklízí úspěchy všude, kam se pohne. Nyní zavítá i k nám, a to do pražského klubu Chapeau Rouge už 23. ledna. To vše díky společnosti Fource Entertainment.

Little Simz, vlastním jménem Simbi Ajikawo, měla už od mala zálibu v předvádění svého talentu, ať už šlo o tancování nebo hraní. Rap nebyl sice její původní volbou. Nyní však dokazuje, že v něm exceluje. Svůj první mixtape Stratosphere z roku 2010 vydala už ve svých šestnácti letech. Od té doby stihla vydat další tři a k tomu ještě šest EP. Právě ty zaručili, že se o ní začali zajímat nejen posluchači, ale i umělci z různých koutů světa. Důkazem je spolupráce s Melo-X, THURZ (z bývalých U-N-I), Waldo nebo IAMNOBODI

Svou plnohodnotnou desku však světu představila až letos v září. A Curious Tale of Trails + Persons je dosti kvalitním počinem o deseti stopách. Jedinečná lyrika baví v rapových i zpívanějších momentech. Instrumentální podklady připravili u nás převázně neznámí producenti Josh Arcé, IAMNOBODI, OTG či Tiffany Gouche. Na albu je často přítomný zvuk cella, jež má na starost Izzi Dunn. To vše dává  při poslechu pocit, že jste ve stavu bez tíže. Nejvyraznějším songem alba je "Dead Body" a obzvlášť jeho pokračování, na němž hostují velikání Stormzy a Kano. Přesvědčte se sami na jejím Bandcampu či SoundCloudu, kde najdete většinu její tvorby. 

Little Simz k nám prvně zavítá 23. ledna do Chapeau Rouge. Předprodej se rozjede už tento pátek 13. listopadu. Vstupenky budou k dostání v sítích GoOut.cz a Ticketpro za cenu 350,-. Více info najdete na stránkách Fource Entertainment.

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná