Napříč světem až do Paláce Akropolis. Akua Naru se vrací do Prahy!

Když se řekne Akua Naru, jen těžko by se daly jako příměr použít Lil Kim nebo Missy Elliott. A přesto lamentovácí fráze ve stylu pecky "Femail Rap" od Gambrz Reprs nejsou na místě. Akua Naru je ztělesněním toho, co ve světě hip hopu představuje šarm. Textařka, se kterou si mnohdy nezadají ani její mužští oponenti. Světoběžnice, za níž stojí celé hudební těleso. A již 22. května vystoupí v Paláci Akropolis v rámci koncertní série Excelent Jukebox.

 
Pro jednu z nejzajímavějších představitelek hiphopového žánru se však nejedná o první návštěvu hlavního města. Akua Naru se v Praze ukázala již v roce 2012, rok po vydání decentně temperamentního alba "...The Journey Aflame". V pozvánce ke druhému setkání v Paláci Akropolis pak dodává: „Minulý koncert v Praze byl neskutečný. Hrozně se těším zpátky, tentokrát i se svým novým albem "The Miner's Canary". Praho, jsi ready? Už se nemůžu dočkat až tě znovu uvidím.”
 
 
Akua Naru je jednou z těch umělkyň, u kterých o jisté formě bohémství nepochybujete - narodila se v USA, žila v Číně či Africe, než se usadila v Německu, kde momentálně tvoří, žije a pracuje. Mezi charkteristické prvky její tvorby patří recitální přednes s obratnějším frázováním ale klidným hlasem a důraz na textovou složku. V duchu umělce klasického střihu se její rýmy opírají o sociální kritiku zejména v těch formách, v jakých se s nimi setkala sama autorka. 
 
Že se Akua Naru těší zasloužené pozornosti, taktéž dokládá její šestičlenný regiment hudebníků Digflo, který interpretku na koncertech doprovází. Než ale zakusíme 22. května rap ve své nejelegantnější podobě, nastoupí před publikum The High Corporation jako předskokan. Vstupenky jsou k dostání za 315Kč + poplatky v sítích GoOut.cz a Ticketpro.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva; Zdroj obrázku: tunesisters.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná