RUKAHORE_SHOP_BANNER

Na českou metropoli dýchne hiphopová historie, dorazí Dj Grandmaster Flash

Pionýr hip hopu, jeden z biologických otců mixování a scratchingu – to vše se skrývá pod pseudonymem Grandmaster Flash. Stál za proměnou skromných možností gramofonu v dispozice právoplatného hudebního nástroje. Je prvním DJem, který vydal rapovou desku, a v „Adventures on the Wheels of Steel“ vytvořil zvukovou šablonu, jež dovolila nahlédnout světu do zákoutí života newyorských ghett.

 
Jako dítě byl fascinován otcovou sbírkou desek. V jednom z rozhovorů dokonce uvedl, že se svému otci počtem vinylů nikdy nevyrovná. Cesta k hudbě byla díky tomu velmi přímočará. Z počátečních experimentů s gramofony vzniklo několik dodnes používaných technik hraní, včetně slavného scratchingu. Vedle mnoha singlů a mixtapů dal vzniknout desítce alb a nejen ikonická skladba "The Message" se hraje dodnes. 
 
Zformoval tak z hip hopu, který byl do té doby jen "novotou ze sídliště", světový fenomén. I po čtyřiceti letech kariéry je jeho persóna stále aktuální. Před dvěma lety ho Netflix zařadil do jednoho ze svých dokumentů o hudbě a jeho postava se objevila i jako důležitý prvek seriálu "Get Down". Počítat, kolikrát byl uveden do Síně slávy, by bylo zbytečné. Historii i současnost svého žánru přiveze do Čech již v prosinci.
 
V kostce: do Roxy (předprodej jede na Ticketmaster a GoOut) přijíždí ve čtvrtek 6. prosince legenda celosvětového formátu a každý fanoušek hip hopu by měl být u toho. Flash je rychlý. Flash je cool. Flash je tu!

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná