MRC Riddims vystoupí v Čechách k nové desce s Karaoke Tundrou

Na několika koncertech v Česku je nyní možno spatřit experimentální duo MRC Riddims, kterému navíc v těch dnech vychází na labelu Silver Rocket společná deska se slovenským Karaoke Tundrou.

Historie projektu MRC Riddims je nerozlučně spojená se jménem Dälek, hip hopově industriálních pionýrů. Oktopus, od roku 1998 architekt výjimečného zvuku kapely, se už dva roky věnuje výhradně MRC Riddims, v němž dále působí Merc z experimentálních If/When a All Natural Lemon & Lime Flavors. Svému zvuku říkají „bass music“ a v jeho tříšti se odrážejí dub, glitch, hip hop, raggae nebo dancehall.

„Chci dostat k lidem co nejvíc tý muziky, která mě teď baví,“ říká Oktopus. „Vydávám třeba mixtapy a na nich jsou lidé z celýho světa, ale i muzikanti z New Yorku, o kterejch nikdo ve Státech nemá ani ponětí. Z muzikantskýho hlediska se cejtím jako znovuzrozenej a tohle je moje pocta celý scéně.“

Seznam MC´s, s kterými MRC Riddims spolupracovali, je pozoruhodný: Oddateee, Ben Sharpa, Subtitle... Oktopus zkrátka nezůstává na místě.

„Nový věci jdou ještě víc do drone a jsou ještě víc hypnotický,“ říká. „Dälek jsou moji Joy Division a MRC Riddims jsou moji New Order. Má to v sobě pořád tu samou temnotu, ale má to taky pár světlejších míst, který mě teď přitahujou.“

MRC Riddims v Čechách vidět na těchto koncertech:

16. června – Vsetín

17. června – Brno (+ Napszyklat)

18. června – Jihlava

19. června – Ústí nad Labem

20. června – Plzeň

21. června – hrad Točník (Silver Rocket Summer Summa)

22. června – Bojkovice (MišMaš festival)

23. června - Hradec Králové

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná