Londýnská držitelka Mercury Prize se staví v Brně

Londýnská rapperka Speech Debelle vyrazila na evropské turné a v rámci seriálu "Enfilade" se objeví i na prknech brněnské Flédy. Talentovaná female emcee vydala na labelu Big Dada (Roots Manuva, Spank Rock) své debutové album “Speech therapy”, za které získala před třemi lety cenu Mercury Prize.

V současné době  má za sebou vystoupení na hvězdných festivalech a v boji o Mercury Prize porazila i hvězdy jako Bat For Lashes, The Horrrors nebo La Roux. Zařadila se tak mezi smetánku minulých vítězů - Klaxons nebo Artic Monkeys.

Desky Speech Debelle jsou kritikou oceňovány a mnohdy mladá raperka v hodnoceních poráží zavedené hvězdy. Londýnská Jamajčanka promítá do své hudby několik stylů a emocí. Dokáže být křehká stejně jako nekompromisní a je ztělesněním ideje klubového koncertu. V textech se odráží sociální problémy, společenské klima i epizody jejího života – v 19 letech ji rodiče vyhodili z domu a ona se potloukala po londýnských hostelech a klubech.

Její koncerty nejsou typickými rapovými show s DJem. Osobní texty chrlí za doprovodu akustické kapely, přičemž sama hraje na piano, trubku i housle. Hudba Speech Debelle má mnoho tváří, každá z nich je však originální a hlavně upřímná a uvěřitelná, vedle nabubřelých macho rapperu vyniká Speech svým opravdovým příběhem.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná