Skejťáci dostanou na rekordní GrandPrix i Johnyho Machettu

6.července 2013 se v betonové skate plaze v Berouně uskuteční skateboardové závody s názvem GrandPrix Beroun 2013. Celková částka „prize money“ ve výši 135.000 Kč bude rozdělena mezi závodníky z celého světa, kteří letos dorazí v rekordním počtu.

Na letošní ročník se chystají  největší světové hvězdy v historii Grand Prix. Berounský betonový park přivítá například brazilský kvartet Kelvin Hoefler, Roger H. Silva, Rodrigo Leal a Diego Fiorese. Dále Maxima Genine a Georgese Agonkouina z Francie, Tima Zoma z Holandska, Austena Seaholma z USA, či Alexe Mizurova z Německa.

Celou akci organizuje domácí jezdec Tomáš Vintr, který jezdí za evropský team Vans a Monster.  Závod je podporován ČAS (česká asociace skateboardingu) a jezdci pojedou  v disciplínách street a NEFF best trick. Akce se koná týden po prestižních X Games Street League, které se konají v německém Mnichově a kam se sjede absolutní světová špička. Díky tomu se podařilo Tomášovi přilákat tyto jezdce také do Berouna.

V rámci závodu GrandPrix Beroun se pojedou tři kategorie. V kategorii PRO se potkají sponzorovaní jezdci společně s jezdci staršími 16ti let.  Kategorie  AM  je určena  pro nesponzorované jezdce a jezdce mladší 16ti let. Všechny dívky  bez rozdílu věku, pak mají svou vlastní  kategorii GIRLS.

Součástí skateboardových závodů bude i hudební festival Rock Show Beroun, který začíná v areálu skateparku od 19:00hod a končí úderem půlnoci. V rámci festivalu se poprvé představí Jägermeister Stage, kde vystoupí například kapely  Prague Conspiracy,  slovenští  Zoči Voči,  Dj Akvamen a NZym nebo vycházející hvězda – rapper Johny Machette. 

VSTUPNÉ NA AKCI JE ZDARMA!

ČASOVÝ HARMONOGRAM

8:00h Trénink

8:00-9.00h Registrace jezdců do závodu do 15 let AM GPRIX Beroun

9:30h Start závodu do 15 let AM GPRIX Beroun

10.00-11:00h Registrace do hlavního závodu GRANDPRIX Beroun 2013

11.00-11:45h - Trénink

12.00h Start kvalifikace hlavní závod Grand Prix Beroun

17.30h Start finále hlavního závodu Grand Prix Beroun

18.30h NEFF Best trick

19:00h Začátek koncertů – viz níže:

19.00 Prague Conspiracy http://www.pragueconspiracy.cz

20.00 Zoči Voči

21.00 Vyhlášení výsledků

21.15 Johny Machette

22.30 Akvamen + NZym

-00.00

Více informací naleznete na oficiálních stránkách závodu – www.grandprixberoun.cz

STARTOVNÉ

Startovné do závodu do 15 let Rookie Grand Prix Beroun je 50,-Kč. Ke startovnému obdrží každý závodník zdarma věcnou cenu od sponzorů závodu a energy drink (energy drinky pouze pro zavodníky od 13ti let)

Startovné pro hlavní závod Grand Prix Beroun je 250,-Kč – při registraci předem online na emailu grandprixberoun@seznam.cz Registrace na místě 400kč, (v ceně voda, sandwich, energy drink,dárek).

POČET ZÁVODNÍKů:

Maximální počet závodníků pro kategorii AM je omezen na 30, pro kategorii PRO je maximální počet závodníků omezen na 55. 30 závodníků bude pozváno a zveřejněno do 2 týdnů před závodem, 25 závodníků se může přihlásit emailem nebo na místě.

PRIZE MONEY

Závod do 15 let Rookie GPRIX Beroun: Věcné ceny v hodnotě 40.000,-Kč. Vítěz tohoto závodu navíc získá 12ti měsíční sponzoring od firmy vyrábějící skateboardovou obuv VANS, která je jedním z hlavních sponzorů celého závodu. Vítěz tedy získá VANS obuv pro nadcházející skateboardovou sezónu a bude zařazen do českého VANS family/flow teamu.

Závod kategorie GIRLS: Věcné ceny v hodnotě 20.000,-kč.

Závod NEFF BEST TRICK: Kategorie PRO: 5.000kč, Kategorie AM: Oblečení od hlavy až k patě od firmy NEFF, vyrábějící skateboardové oblečení a doplňky.

Závod kategorie PRO: 70.000,-Kč CASH prize money a věcné ceny.

SLOŽENÍ POROTY:

Jména porotců a jejich profily budou v následujících týdnech zveřejněna na oficiálních stránkách závodu DVS GRAND PRIX 2013 a partnerských skateboardových webech.

Závod do 15let AM GPRIX Beroun

Závod se jede formou skupinového jamu 4 jezdci v jedné skupině délka jízdy 3min. Každá skupina má pouze jednu jízdu.Po odjetí každé skupiny mají rozhodčí 1 minutu na zapsání bodů.Celkové pořadí závodu Rookie Grand Prix Beroun bude tedy určeno po jedné jízdě každého jezdce.Vítěz tohoto závodu získáva divokou kartu „Lucky Rookie“, díky čemuž bude zařazen do pokročilé fáze v závodu kategorie PRO.

Hlavní závod GRANDPRIX Beroun 2013

-          Kvalifikace se jede formou skupinového jamu 5 jezdců v jedné skupině, délka jízdy 6minut.

-          Každá skupina má pouze jednu kvalifikační jízdu. Po odjetí každé skupiny mají rozhodčí 1 minutu na zapsání bodů. Systém jamů v tomto závodě bude tzv. ORGANIZOVANÝ JAM, kdy mají jezdci určené pořadí, které po dobu jízdy udržují.

-          Po sečtení bodů postupuje do ČTVRTFINÁLE 19 nejlepších jezdců kvalifikace, ke kterým se přidá vítěz závodu kategorie AM (Lucky Rookie).

-          Čtvrtfinále v počtu 20 jezdců se jede opět formou Organised Jam, 4 jezdci v jedné skupině délka jízdy je 5 minut. Po odjetí každé skupiny mají rozhodčí 1 minutu na zapsání bodů.

-          Po sečtení bodů postupuje do FINÁLE TOP 9 jezdců.

-          Dohromady bude ve FINÁLE závodit 9 jezdců, kteří vytvoří skupiny po 3 riderech a systém závodu se změní na vyřazovací jízdy. Každá skupina o 3 jezdcích pojede 4 minutový Organizovaný Jam po třech jezdcích, kde vždy jeden (nejlepší jezdec) postupuje do dalšího kola (SUPER FINÁLE), kde se utká s vítězi dalších skupin..

-          SUPER FINÁLE: Jede se formou JAMU 3 super finalistů na 4 minuty. Po 2 minutách je JAM přerušen a porotou je zvolen nejslabší závodník, který v závodě končí na celkovém 3. Místě. Zbylí závodníci po minutové přestávce pokračují dalšími 2 minutami, po kterých bude zvolen vítěz závodu VANS / MONSTER ENERGY GRAND PRIX 2013

Délka jízdy v  jednotlivých jamech muže být na začátku závodu upravena dle počtu přihlášených jezdců.

Vyhlášení výsledků závodu proběhne po koncertu skupiny ZOČI VOČI ve 21:00h na hudebním pódiu a zúčastní se ho zastupitelé města Beroun, zástupci partnerů akce a kapely hrající na večerním festivalu.

Věcné ceny budou předány závodníkům při vyhlášení závodu, prize money poté mezi 21:30 a 22:00 v akreditačním stánku závodu nebo převodem na účet v následujícím týdnu.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná