Holešovická jatka s psychopaty DOPE D.O.D., Mojou Rečí i Smackem

Přesně před rokem se v hale číslo osm v Holešovické tržnici zjevili zničehonic ďáblové jménem Onyx a předvedli jednu z nejtvrdších hiphopových show v Praze vůbec. Pop-up klub Blink Excelent pokračuje v linii trueschool rapu, který si nebere servítky a jde na dřeň. Po Onyx přijíždějí do 130 let starého areálu bývalých jatek psychopati DOPE D.O.D. Spolu se Smackem odehrají koncert 9. dubna.

 
Dope D.O.D. v posledním roce dvakrát vyprodali pražský koncert - nejdříve Lucerna Music Bar a poté Roxy - což jedině svědčí o tom, že jsou na vrcholu vlny, kterou vzedmuli. A to přitom o nich ještě v roce 2010 nikdo nevěděl - jen tak zničehonic se objevili, stejně jako se občas objeví na “mžik oka” pop-up klub Blink Excelent - na podzim minulého roku v brněnské fabrice Vlněna a od 8.dubna zase v Holešovické tržnici. Hned první album Branded se singlem “What Happened” je posadilo na pomyslný trůn současného hardcore hip-hopu. 
 
Tříčlenná parta z Holandska dostala pozvání předskakovat i takovým hvězdám jako jsou Limp Bizkit nebo Korn a tak je vystihují v podstatě dvě slova: FRESH & HARDCORE. Dope D.O.D. nezůstanou ale v pop-up klubu Blink Excelent sami - doplní je známý český dj SMACK a posil z Francie - Dj S-BisH. Vstupenky na koncert 9. dubna jsou již v předprodeji v síti Ticketstream za 290,- CZK.
 
Holešovická tržnice ale nezažije hip-hop pouze jednou. Už 8.dubna se uskuteční premiéra unikátního projektu, který propojuje slovenské headlinery hiphopové scény Moja Reč, legendární kapelu PARA a slavný cigánský band Sendreiovci. Právě u příležitosti Mezinárodního dne Romů vystoupí všichni tři společně poprvé naživo, stejně jako v již proslaveném klipu E Daj Nasvaľi. 
 
Sendreiovci například v Praze vystoupí vůbec poprvé a to jenom chvíli poté, co byl v kinech film Sherlock Holmes: Game of The Shadows ke kterému vytvářeli hudební doprovod. 
 
V Blinku nebude chybět ani oblíbená Radio 1 Silent Party, kde každý z návštěvníků dostane na celý večer bezdrátová dvoukanálová sluchátka a bude tak moci vybírat z dvojice djs na scéně. Hned jako první ze šestice se proti sobě 10. dubna postaví frontman kapely Sunshine Kay Buriánek a frontman kapely Republic of Two Jirka Burian. Radio 1 Silent Party doplní přehlídka komunity Urbexerů (z angl. Urban Exploration), kteří představí řadu zajímavých opuštěných místech napříč Českem, Evropou i světem. Doplní jej premiéra krátkého filmu Excelent Urbexers, který se natáčel v rozpadlých ruinách brněnské fabriky Vlněna. 
 
12. dubna bude pop-up klub Blink Excelent patřit výběru toho nejlepší ze současné alternativní hudby - unikátní sestavu v podobě kapely Vložte Kočku, jež je čerstvým držitelem ceny Vinyla, matadora české elektroniky Floexe, francouzských trapových Caterva doplní u příležitosti židovského svátku Pesach izraelské formace Echo & Tito a Princ of Persia. V pátek 11. dubna se pak odehraje v pop-up klubu Blink Excelent jarní edice festivalu Soundfeer v čele s Meat Katie (UK).
 
Kompletní informace o programu a vstupenkách najdete na www.klublink.cz a na fb.com/KluBlink.
 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná