Hip Hop Žije roste, pojme za své plac Uprisingu. A jak to bude letos se zahraniční hvězdou?

Klepe to netrpělivě na vrata a Polednice to není. To budou asi fanoušci československého rapu, kteří dychtivě postávají před branami areálu na Zlatých Pieskoch. Bratislavská „pláž“ nabídne již pátý ročník festivalu, který se těší stále větší oblibě. Kulaté narozky sebou samozřejmě přináší něco navíc, však si to také vyžaduje i publikum, aby se laťka posouvala výše. Podívejme se tedy na kvintet důvodů, proč by bylo hloupostí nechat si ujít páté pokračování Hip Hop Žije.

5) Dobrá lokalita

Zlaté Piesky, okraj Blavy. To samo o sobě lidem nezainteresovaným ještě nic neřekne, ale po prohlédnutí lokality musí vykazovat spokojení každý. Na přelomu června a července jsou teploty více než příjemné a Hip Hop Žije neláká jen na svůj pestrý line up, ale i pláž a jezero. Letos dojede oproti minulým ročníkům k lehké změně, neboť se organizátoři pro velký zájem rozhodli využít větší areál, který je jen pár metrů opodál od toho původního. Místo, kde se v srpnu koná legendární Uprising.

4) Více stagí

Větší prostor sebou samo sebou přináší i bohatší možnost programu. Organizátoři ohlašují oproti minulým ročníkům celkem čtyři stage - Hlavní stage,  Urpiner stage, Ja Som funky stage, Dj Is Not Jukebox Stage. Line up není ještě konečný, ale už nyní je jisté, že se bude jednat o bohatou oslavu nejen tuzemské scény. Letos budeme moci vidět po letech například spolu české legendární duo SuperCrooo. Díky možnosti si vybrat si každý najde svoje a nebude nucen naslouchat tvorbě některých jmen, která jej třeba neoslovují.

3) Doprovodný program

Organizátoři samozřejmě myslí i na doprovodný program, který bude i letos bohatý. Sportovní nadšenci se mohou těšit na basketbalový, respektive streetballový turnaj. Za spolupráce s Rooftop.Sk proběhne i zajímavý Graffiti Jam. Výhodou je i blízké jezero, které vás může v horkém počasí schladit a je možné jeho okolí využít i k dalším sportům, které jsou vám blízké.

2) Déšť? Záložní plán je na světě

Nemalý počet z nás pamatuje minulý ročník, který byl v sobotním programu předčasně přerušen a ukončen z důvodu velice silné bouřky, po které se stal areál dílem apokalypsy. Pořadatelé však přicházejí letos se záložním plánem a v případě nepříznivého počasí se část programu přesune do indoorových prostorů, proto se můžete těšit na své kapely za každého počasí.

1) Zahraniční headliner

Odpočítávání dní do začátku festivalu je v plném proudu a řada fanoušků na kalendáři na stěně již škrtá dny. Třicátého června to vypukne a máme se na co těšit. Páté narozeniny je nutné oslavit ve velkém stylu, proto již brzy bude vysloveno jméno zahraničního headlinera. Bude se jednat o tvář, kterou nebude nutné nikomu více představovat. Organizátoři navíc hází otázku do placu, že se nemusí jednat jen o jednoho. Již brzy se vše dozvíme.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná