RUKAHORE_SHOP_BANNER

Hip Hop Žije bude mít dva vrcholy, program rozšiřuje i AZ

To, že hip hop žije, se nám bratislavští organizátoři stejnojmenného slovenského festivalu pokusí dokázat již v pátek 26. června. Zhruba deset dní před startem akce se lineup rozšířil o další jména a také The Leggits Battle Jam.

Největší posilou programu, o jehož vrcholu v podobě Funk Doctor Spocka Redmana se nepochybuje, je brooklynský AZ, jenž začínal svou kariéru s Nasem a kromě společných koncertů jej podpořil i na slavném debutu "Illmatic". Během sedmi sólových alb za sebou zanechal pár klasik (kdo necítí jeho "Rather Unique, ten nerozumí hip hopu) včetně několika skladeb s Djem Premierem a to, že by měl být stále aktuální, dokládají přípravy jeho osmého počinu "Doe or Die 2", jímž hodlá navázat na dvacet let starý a velmi vlídně přijatý debut, na kterém si zaprodukovali i Pete Rock, Buckwild či DR Period.
 
A co další jména? Ajlávmjuzik Label Showcase (Eremen & Petijee, Pra3x, Krok spet, Prezident Lourajder & Emil), P.A.T., Dornkappel, Bekim, Figy KO, RZB, GM Boyz, Puerto, Dj Metys & Lkama, Dj Miko a Dj Dasex.

Ani to však ještě nebude všechno. "Spomenúť môžeme ešte majstrovstvá Slovenska v beatboxe, ktoré prebehnú počas oboch dní festivalu na spomínanom pódiu. V porote bude človek z Nemecka menom BeeLow, ktorý je vo svete prezývaný aj “otec svetového beatboxu” a to asi nie nadarmo, keďže je organizátorom majstrovstiev sveta a jeho youtube kanál “Beatbox Battle” má takmer 300 000 odberateľov. Sobotňajší tanečný program odpáli na hlavnom pódiu The Legits Battle Jam. Battliť sa bude v kategórii 1vs1 breakin’ a účastníkmi budú šestnásti najlepší slovenskí bboys. Počas dvoch hodín, si to bboys postupne rozdajú od osemfinále, cez štvrťfinále a semifinále až do samotného finálového battlu. Víťaz The Legits Battle Jam môže byť len jeden a tak sa môžete tešiť na naozaj kvalitné súboje slovenskej bboyingovej elity. Okrem vecných cien, samotný víťaz postúpi na Svetovom Finále Outbreak Europe, kde bude reprezentovať Slovensko. Do poroty zasadne kvalitné trio poskladané zo slovenských bboys Bboy Twister , Bboy Samfopaa a Bboy MG . Gramce budú pod taktovkou osvedčeného DJ Miniboja (Bratislava) a mikrofón si vezme do ruky Osťo," zaznělo v pondělní tiskové zprávě pořadatele třetího ročníku Hip Hop Žije.

Pro lístky je třeba kliknout tady.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná