Gramofony legendárního Dje Krushe se vrací do Prahy!

Českou republiku navštíví po dlouhé době legendární Dj Krush. Tvorba tohoto japonského hudebníka s velkým „H“ byla možná dosud velké části českého hiphopového publika skryta, věřte však, že 6. 10. v Lucerna Music Baru dostanete zaslouženou odpověď. Vystoupení Dje Krushe proběhne v rámci série Conference.

Na úvod pár čísel – 50 zemí, 400 měst a miliony fanoušků, kteří měli dosud s tvorbou Dje Krushe co dočinění. Co je zač? Rozhodně ne nějaká sezónní hvězda – Dj Krush svojí sólovou dráhu započal již v roce 1991 a to po rozpadu hiphopové skupiny Krush Posse na konci 80. let, která si mohla již v tehdejší době říkat „kultovní“. Ve své době byl jedním z prvních Djů, kteří používali gramofony.

Nějaké hmatatelné důkazy? Bezpočet vlastních remixovaných alb, soundtracků k filmům či seriálům a zajímavé spolupráce s pestrou škálou umělců – pianistou Herbie Hancockem počínaje a Black Thoughtem z The Roots konče. To už jsou zkušenosti, které by mohly být v pondělí 6. 10. v Lucerna Music Baru znát, ne?

A jak že to celé zní? Dj Krush své nářadí používá jako hudební nástroj a má mnoho zkušeností z četných live sessions. Po žánrové stránce v jeho tvorbě najdeme osobité spojení hip hopu, exotické a atmosférické hudby nebo jazzových a soulových samplů.

Takže pokud chcete vycestovat do exotických krajů a přitom neztratit svůj oblíbený žánr z dohledu, nechte si kořeny japonského hip hopu vysvětlit od Dje Krushe 6. 10. v Lucerna Music Baru.

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná