RUKAHORE_SHOP_BANNER

Finále největšího freestyle contestu v ČR je tady!

Není rap jako rap a není text jako text. A kdy je ten rap nejtěžší? Když žádný text v ruce nemáš, dívá se na tebe porota a hladový dav a ty máš 60 sekund aby si vyplivnul to nejlepší, co v tobě je. Potí se ti dlaně, jen to čteš? Tak čti dál, možná to pocení projde i na prdel, protože se v Praze chystá další ročník mezinárodní freestyle soutěže, End of the weak!

Před víc než 15 lety se partička kolem DJe Joy Ty, Vice Verses Propaine a Big Zoo rozhodli, že je čas posunout freestylovou disciplínu dál. Jelikož byl v té době New York plný klasických Battle rapů (ze kterých vzešli třeba Immortal Technique nebo Diabolic), chtěla se tato parta něčím odlišovat a zároveň dát šanci mladým talentům se ukázat a setkat se veterány scény. Proto byl vytvořen jakýsi rapový pětiboj. O co tedy půjde?

V rozstřelovém kole se utkají všichni zůčastnění emcees, ze kterých porota následně vybere 5 postupujících. Ty se pak utkají v pěti různých disciplínach, včetně Acapelly, Grab the bag (vybíraní předmětů z pytle) a závěrečný společný Cypher.  Vítěz pak postupuje na mezinárodní finále, které se letos koná v Kanadě. Finální kolo se běžně koná za účasti legendárních postav US rapu jako KRS-ONE, Talib Kweli, Pharoahe Monch, DJ Premier, nebo R.A. The Rugged Man. V případě úspěšnosti projektu se nevylučuje konání jednoho z příštích finále i přímo v Praze.

Tak neváhej a přid prvního Srpna na Nákladové Nádraží Žižkov, kde je připravena venkovní stage a v případě špatného počasí je k dispozici taky krytá hala. Samozřejmě, nepůjde jen o freestyle! Celou akci hudebně zastřeší parta zkušených DJ's Kato, Back, Cheef, Yofre nebo Fancy.
Hlavním programem večera pak nebude nikdo jiný než Jihlavští pionýři PIO Squad. Aby nechyběli ani ostatní elementy ulice, přidávájí se B-boyz & B-girlz, kteří si to rozdají v battlech jeden na jednoho a následném volném jamu. Chybět nebude ani graffiti zeď, kde se bude malovat i na plátna, které si třeba můžeš i koupit domů. A vlastně by si měl, protože tím podpoříš letenku našeho vítěze na letošní finále. A to je fér. A kilo za vlezný? Taky fér. A za pár týdnů soutěž o vstupy? To jde, ne? Tak sleduj oficiální web této akce kde se dovíš všechny aktuální informace a můžeš najít i odpověď na soutěžní otázku, kterou položíme již brzo.

Tak trénuj rapy, nebo šetři prachy, protože End of the weak je tady co nevidět a ty tam rozhodně nechceš chybět. Aight?

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná