Druhý ročník showcase festivalu Nouvelle už tento víkend!

Už je to rok, co se v areálu pivovaru Staropramen na pražském Smíchově konal showcase festival Nouvelle Prague. První ročník přinesl svěží vítr v podobě konferenčních panelů s hosty z různých sfér hudby a festivalů Glastonbury či Sziget. Nechyběl ani hudební program plný nadějných umělců. I letos se hudebním nadšencům odevřou brány pivovaru a to už tento pátek a sobotu.

Už teď je očividná zásadní změna oproti loňskému ročníku. Tehdy se na festivalu neobjevilo ani jedno české hudební vystoupení. Letos si jich připravili pořadatelé hned pět. Zrní se bez pochyb dá považovat za jeden z nejzajímavějších objevů posledních let na místní scéně. Tato kapela propluvající styly jako je folk, alternativa, rock či ethno zde pokřtí své již čtvrté album Následuj kojota. Domácí pak budou ještě reprezentovat Vložte kočku, Nylon Jail, Kittchen a Please The Trees

Pátečním headlinerem budou belgičtí Balthazar. Indie pop-rocková kapela působíci už deset let má na kontě dvě alba Applaus a Rats. Dále se pak představí zajímavá britská trio The Feud, míchající elektroniku, kytary a důrazné bicí. Uhraničivou show jistě předvede duo The Visit, zakládající si na ženských vokálech a cellu. A to samozřejmě není vše, čeká vás zde mnohem víc.

Pro mě jsou, stejně jako loni, největším lákadlem konferenčí panely a jejich hosté. Těmi budou zástupci festivalů, pořadatelských a booking společností, médií, nahrávacích společností z celého světa, ale i České spořitelny či Staropramenu. Letošní panely jsou:

  • Highway 2014 Revisited (dění na české scéně za uplynulý rok)
  • Podpora pro hudbu a kulturni projekty
  • Hudba v médiích
  • Booking stokrát a jinak
  • Festivalová abeceda pro začátečníky a pokročilé
  • Co je to label a k čemu je nám to dnes vlastně dobré

Jednodenní vstupenku na hudební část festivalu seženete za 270 Kč na oba dny za 370 Kč. Delegátská vstupenka, zahrnující vstup na konferenci, obědy, občerstvení a vstup na soukromá i veřejná vystoupení kapel, je k sehnání za 1190 Kč. Bližší informace ke konferencím a jejich panelistům, hudebnímu programu či vstupenkám najedete ZDE. Vidíme se tam!

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná