Druhý český klubový koncert Foreign Beggars už je domluven

Dva roky po své tuzemské klubové premiéře se do Prahy znovu řítí tříčlenné britské tornádo Foreign Beggars. Divoká parta pověstná neskutečně živelnou show, která se od svých začátků v roce 2002, vypracovala z hip hopového undergroundu do absolutní špičky moderního elektronického crossoveru, k nám tentokrát dorazí v rámci svého evropského tour k loňskému albu "The Uprising". Ve středu 3. dubna v Roxy nás tak čeká hodně velká divočina, která zvedne tep i těm největším flegmoušům. Těšte se na hip hop, grime i dubstep, těšte se na masakr made in UK, kterého se nebudete moci nabažit.

O kvalitě živých show Foreign Beggars, které jsou po právu považovány na svébytný fenomén, kromě nadšených reakcí na jejich dvě vystoupení na festivalu Hip Hop Kemp (2010 a 2012) vypovídá to, co o nich napsali pořadatelé jejich předchozího koncertu v Praze. 
 
"To, co se děje na koncertech Foreign Beggars, není normální, není to pro děti, kardiaky ani epileptiky, protože pěna od huby tam jde i jinak zdravým jedincům. Když vezmou Foreign Beggars stage útokem, je to jak volání divočiny. V publiku probouzí nutkání se strašně potit. Probouzí zvířecí pudy. V kotli se vaří lektvar na totální party nirvánu. Sběrači se krčí v koutě, zatímco lovci šílí v divokém tranzu v mocném mosh pitu, jako by se válčilo o poslední kotletu…"
 
O hudebních kvalitách tria pak pro změnu svědčí pět regulérních studiových alb (Asylum Speakers /2003/, Stray Point Agenda /2006/, Asylum Agenda /2008/, United Colours of Beggattron /2009/, The Uprising /2012/), jednu remixovou placku (Beggatron Remixed /2010/) a několik mixtapes i jejich společná tour s The Prodigy, Snoop Dogem nebo Wu Tang Clanem. 
 
Kromě toho mají Foreign Beggars na svém kontě také celou řadu velezajímavých kolaborací s předními jmény současné elektronické scény. Namátkou můžeme zmínit třeba společnou pecku "Contact" s nizozemskými d'n'b / dubstep měňavci Noisia, jejíž klip ma na YouTube takřka 8 milionů shlédnutí, nebo loňský dubstepový nátěr "Still Getting It", který FB spáchali společně se Skrillexem.
 
Jinými slovy Foreign Beggars prostě jedou. Potvrzují to každým dalším releasem i každou live show, které jsou ne nadarmo svou energií a nábojem přirovnávány k heavy metalovým koncertům. Jejich mix grime, dubstepu, d'n 'b a rapu na současné scéně opravdu jen těžko hledá konkurenci, což je další z mnoha důvodů, proč si jejich koncert nenechat ujít. Právě v klubu má totiž tu největší sílu! V Roxy tomu 3. dubna nebude jinak…

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná