RUKAHORE_SHOP_BANNER

DOPORUČUJEME: Gary Clark Jr. si odbude českou premiéru na Pražském hradě už příští týden!

Austinský rodák Gary Clark Jr. je jednou ze současných hvězd blues rocku. Jeho styl je tak trochu fúzí více stylů. Můžete v něm zaslechnout i prvky rock 'n' rollu či soulu. Svou jedinečnou živou show doveze už 20.června do Španělského sálu na Pražském hradě.

Když mu bylo dvanáct let, začal Gary Clark Jr. hrát na kytaru. V následujících letech si prošel menšími kluby a časem koncertoval s velikány nejen svého stylu, jako jsou Rolling Stones, Foo Fighters či Jimmie Vaughn. Loni také vystoupil během poločasu NBA All-Star Game společně s Trombone Shorty, Earth, Wind and Fire, Janelle Monaé a Dr. John
 
Za svou kariéru rovněž spolupracoval například se Sheryl Crow na coveru „I Want You Back“ od Jackson 5 nebo doprovodil Aliciu Keys a Maxwella na kytaře v písni „Fire We Make“. Letos si ho na album přizval Oddisee, a to do songu „What They'll Say“. Není se čemu divit, Garyho hra na kytaru je výtečná. Zahrál si rovněž ve filmu Honey Dripper po boku Danny Glovera
 
Své první album 110 vydal v roce 2004. Už tehdy, ve svých dvaceti letech, podal vynikající výkon. Blues, jazz i soul doslova hypnotizují a zaručují skvělý poslech. Čtyři roky na to přišel i s druhým albem Worry No More, jež rovněž vyšlo pod hlavou Hotwire Unlimited. Po podepsání smlouvy s Warner Bros. Records přišla první deska u major labelu. Blak and Blu je další kvalitní deskou. Z části obsahuje již dříve vydané songy, jako je „When My Train Pulls In“, „Travis County“ nebo „Pleas Come Home“, který mu vynesl cenu Grammy v kategorii Best Traditional R&B Performance. K desce vyšel rovněž mixtape, na němž se podíleli Big K.R.I.T., Talib Kweli, Bilal, Alice Smith a Robert Glasper.
Tento hudební zážitek by neměl vynechat žádný fanoušek hudby. Dovoluji si říct, že půjde o jedno z nejzásadnějších vystoupení u nás za tento rok. Navíc Španělský sál je lákadlo samo o sobě. Věřím, že i Gary Clark Jr. ocení pozvání od Pražského hradu. Koncert proběhne už v ponděli 20. července od 20:00. Vstupenky lze sehnat v sítích TicketPro za 900 Kč a 1200 Kč.

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná