Do Prahy poprvé dorazí extrémně pracovitej DJ Whoo Kid

Už tento pátek příletí do pražského klubu Radost FX jeden DJ, kterého by si místní fans hiphopu a urban music rozhodně neměli nechat ujít. Whoo Kid je oficiálním DJ od G Unit Records, kreje na podiu záda 50 Centovi i Eminemovi a za svou kariéru od roku 1997 už stihnul namíchat přes 200 parádních mixtapes. Vedle toho produkuje vlastní beaty, dělá radio show, marketing a šéfuje vlastní firmu Shadyville Entertainment. Whoo Kid si dá českou premiéru už tento pátek, takže pokud jste real hiphop fans, nejvyšší čas hodit se do gala.

Whoo Kid se narodil v ´71 v Brooklynu a vyrůstal v Queensu. Nejprve se proslavil již zmíněnými mixtapes, kde představoval horký novinky od top A kategorie. Tedy lidí, jako jsou Snoop Dog, T.I. Chamillionaire, Lloyd Banks, The Game nebo třeba již zmíněný 50 Cent. A právě pro padesátníka udělal Whoo Kid obrovskej kus zásadní práce, když jej skrze své mixtapes poprvé pořádně představil široké veřejnosti. Na oplátku se pak stal oficiálním členem G Unit a už sedm let s ním jezdí jako DJ. Vedle toho backuje i Lloyda Bankse, má vlastní bookingovou agenturu a hraje na celebrity mejdanech pro formáty, jako jsou Nelson Mandela, Michael Jackson, princ z Monaka nebo šejk z Bahrajnu. Přes svou agenturu Shadyville dělá promo pro hiphopový stars, jako Mobb Deep, Soulja Boy, Snoop Dog nebo již zmíněný 50 Cent. Od roku ´97 pouští muziku na slavném rádiu Hot97, kde má vlastní show POW! Radio věnovanou novinkám na scéně. Aby toho nebylo málo, stal se programovým ředitelem Whoollywood Saturdays pro Eminemův “Shade 45 Channel” na Sirius/XM Satellite Radio, v rámci dělal rozhovory s esama rapu i lidma, jako jsou třeba Samuel L. Jackson nebo Donald Trump.

Zkrátka a dobře, do Prahy poprvé dorazí extrémně pracovitej Whoo Kid, aby nám ukázal zač je toho urban music! V roce 2005 jej časopis Rolling Stone jmenoval mezi 10 nejdůležitějšíma DJs roku. Má doma taky pět ocenění “Just´s Mixtape Award a nezpočet bigups na MTV v rámci pořadu Mixtape Mondays. Gamery by zas mohlo zajímat, že spolupracoval na hudební části her Game With Fame, Grand Theft Auto, Scarface, NBA2K10 nebo Midnight Ride. Zbystřili jste? Výborně, uvidíme se v pátek v Radosti.

DJs WHOO KID (USA), RICO (UK), NELVIS (D), MAD SKILLS (CZ), KOOGEE (CZ)
23.5.2014 Radost FX, pořádá Fugitive Radio & Radost FX

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná